OFA Przygoda to przede wszystkim działanie w terenie. (Archiwum organizatorów)

W połowie października rusza kolejna edycja OFA Przygoda – ekstremalnego kursu pierwszej pomocy. Tym razem trzydniowe szkolenie odbędzie się w okolicach Rzędkowic na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

OFA Przygoda to szkolenie z pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego organizowane w warunkach naturalnych. Jego organizatorzy kładą nacisk na działanie i praktykę, teorię traktując jako dodatek. Szkolenie odbywa się w kilkuosobowych grupach. Uczestnicy przez 24 na dobę trzymani sa w nieustannej gotowości do kolejnej akcji.

W trakcie kursu nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Grupy uczą się współpracy i opanowania w akcji, co owocuje pewnością siebie w prawdziwej sytuacji kryzysowej oraz silnymi więzami pomiędzy uczestnikami, utrzymywanymi długo po szkoleniu – piszą organizatorzy.

Październikowa edycja poświęcona będzie ogólnie tematyce ratowania z naciskiem na wypadki w skałkach i grotach skalnych. Oprócz zagadnień podstawowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, defibrylacja, czy ewakuacja poszkodowanego, pojawią się również rzadko spotykane ćwiczenia z zakresu stomatologii terenowej i wkłuć domięśniowych w sytuacjach zagrożenia życia.

Uczestnicy OFA Przygoda nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji ani sprzętu. Wymagane jest ubezpieczenie NNW. Przyda się też wyżywienie i namiot, resztę zapewniają organizatorzy.

Kurs odbędzie się w dniach 14 – 16 października, w Rzędkowicach i okolicy, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Koszty udziału w szkoleniu:

  • 450 zł – do 30 września 2011
  • 500 zł – 1-6 października
  • 550 zł – 7-14 października

Organizatorem projektu jest Centrum Szkoleniowo-Usługowe Medaid specjalizujące się w szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy: www.kursyRatownictwa.pl

Zapisy:
Agata Wojtczak
ofa@medaid.pl
tel.: (61) 679 13 44, 502 335 151

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y