Prof. dr hab. inż. Stanisław Komornicki będzie gościem spotkania organizowanego przez Bibliotekę Główną AGH. Wygłosi prelekcję na temat Olimpiady w Pekinie, podczas której sędziował zawodom wioślarskim.

Prof. dr hab. inż. Stanisław Komornicki jest związany z wioślarstwem od 1965 roku, najpierw jako zawodnik, potem sędzia wioślarski, a od dziesięciu lat jako członek Komisji Arbitrów Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej. Co roku uczestniczy w wielu zawodach sportowych najwyższej rangi, między innymi w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 i w Pekinie w 2008. Każda Olimpiada jest inna, ale Pekin to miejsce szczególne i pozwalające zobaczyć coś jeszcze – nie tylko same zawody sportowe. W dodatku na pekińskich igrzyskach polskie wioślarstwo osiągnęło najlepszy wynik spośród wszystkich polskich sportów i najlepszy wynik w swojej historii.

Osią całej prezentacji wioślarskich pasji Profesora będzie poprzednia Olimpiada, jej strona „wioślarska” i sportowa oraz spojrzenie na Pekin w czasie Olimpiady.

Zapraszamy w poniedziałek, 6 czerwca, godz. 10

Czytelnia Książek Własnych, U-1, parter
Biblioteka Główna AGH
al. Mickiewicza 30
Kraków

Wstęp wolny!

Komentarze: Bądź pierwsza/y