Plakat filmu TrashedGdzież to nas te nasze podróże nie zaprowadzą! Byliśmy w Sudanie, Iraku czy Wietnamie, ale Galeria Zachęta? Nie spodziewalibyśmy się. A jednak!

W Miejscu Projektów Zachęty (Warszawa, ul. Gałczyńskiego 3) trwa aktualnie wystawa Alicji Łukasiak Moje problemy światowe. Prezentowane są obrazy i rzeźby, dla których inspiracją było to, co artystka zobaczyła w trakcie swoich podróży, głównie po dalekiej Azji – a były to nieraz rzeczy zarazem fascynujące i smutne.

18 lipca, w piątek, odbędzie się wydarzenie towarzyszące wystawie Alicji. W drugiej części pokazany zostanie film dokumentalny Trashed Candidy Brady z udziałem Jeremy’ego Ironsa, film, który ilustruje, jak zasypujemy naszą planetę śmieciami.

Ale wcześniej, o godzinie 19, wkraczamy my, w postaci Maszynisty Jaśka (tu poważnie Jana Markovicia). Maszynista będzie opowiadał i dyskutował o tym, jak stać się bardziej świadomym podróżnikiem, jak unikać w postrzeganiu świata myślowych schematów i szablonów, jak się w drodze zachowywać bardziej etycznie.

Polecamy rozmowę z Pawłem Cywińskim: skomplikujmy turystom myślenie o wakacjach

Więcej szczegółów na temat całego wydarzenia tutaj: Finisaż wystawy Alicji Łukasiak i pokaz filmu Trashed

Zapraszamy serdecznie.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y