Plakat PeruPeru jest fascynującym krajem, którego magia przyciąga nie tylko podróżników, ale i antropologów, etnologów czy archeologów. To właśnie tutaj, długo przed przybyciem Europejczyków, powstała jedna z najznakomitszych i najstarszych cywilizacji świata. Machu Picchu jako najlepiej zachowane miasto Inków-ludu czcicieli Słońca niewątpliwie kojarzy się z Peru. Jednak Peru, to zdecydowanie więcej niż Stary Szczyt (w jęz. keczua) uznany za jeden z siedmiu cudów świata.

Trzecie co do wielkości państwo kontynentu posiada w swojej ofercie tajemnicze rysunki na pustyni Nazca widoczne jedynie z lotu ptaka, kanion Colca- drugi najgłębszy kanion świata, pływające wyspy po jeziorze Titicaca- najwyżej położonym żeglownym jeziorze świata, Arequipę-białe miasto zbudowane z postwulkanicznego kamienia.

Peru skrywa wiele tajemnic, zagadek i ciekawostek…

Dlaczego w Cuzco na obrazie przedstawiającym Ostatnią Wieczerzę Pan Jezus spożywa ze swoimi uczniami świnkę morską? Czym jest camote? Jakie są rodzaje pociągów jeżdżących na Machu Picchu? Dlaczego Matka Boska nosi kolczyki? Jak powiedzieć: hello w języku mieszkańców wysp Urus? Czemu najwyżej położone żeglowne jezioro świata zawdzięcza swoją nazwę: puma z kamienia (Titicaca)? Czy Cuzco to rzeczywiście „pępek świata”? Za co Peruwiańczycy kochają Polaków i co łączy Warszawę z Limą?

Do Peru zabierze nas Ewa Charzewska- psycholog stosunków międzykulturowych, autorka programu radiowego: Podróże międzykulturowe, czyli inne nie znaczy gorsze oraz reportaży podróżniczych, felietonów, artykułów. Odwiedziła 33 państwa na pięciu kontynentach m.in. Indie, Nepal, Japonię, Argentynę, Kolumbię, a w USA, Francji i Ekwadorze mieszkała dłużej. Zna cztery języki. Jej pasją jest fotografia. Jej motto życiowe brzmi: „Życie jest podróżą. Odważ się na nią.”.

Zapraszamy – 1 kwietnia o godzinie 19:00

Klub Podróżnik

Warszawa, ul. Chłodna 39/9

Komentarze: Bądź pierwsza/y