Barbara i Andrzej Pasławscy będą gośćmi najbliższego spotkania „Za horyzont domu” w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Opowiedzą o podróży do Albanii.

„ALBANIA – piękna, nieznajoma” to opowieść o kraju owianym złą sławą, jeszcze nie tak dawno odizolowanym od reszty świata. Opowieść o kraju będącym bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy, a zarazem miejscem przepięknej przyrody i przyjaznych, gościnnych mieszkańców.

Albania jest krajem, w którym znajdziemy wszystko: niezmierzone góry, przepiękne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki. Te „Wrota Bałkanów” jak zwano dawniej Albanię, to kraj w dużej części niedostępny, niezrozumiały dla przeciętnego przybysza, ale jak zapewniają Barbara i Andrzej Pasławscy, całkiem bezpieczny.Nie sposób im nie wierzyć, Albanię przemierzyli oni już ponad dwudziestokrotnie.

– Tutaj spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, niezmąconej cywilizacją przyrodzie – mówią. = Chcemy pokazać Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Dysponując samochodem terenowym. mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie zobaczymy żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70-ciu kilometrów to czasem 9-cio godzinne zmagania z terenem.”

Zapraszamy w piątek, 25 lutego, o godz. 19
Centrum Sztuki Mościce
ul. Traugutta 1, Tarnów

Wstęp wolny!

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y