Jeżeli tak jak my uważacie, że impreza podróżnicza powinna być na świeżym powietrzu, z dużą ilością śmiechu i przemieszczania się, a nie zamykać się w sali widowiskowej – to mamy dla Was propozycję. Jeżeli dodatkowo wolicie słuchać ciekawych rozmów, zamiast prelekcji z migającymi slajdami – to propozycja ta jest niemal idealna.

Ideą przewodnią Pleneru Podrózniczego im. Kazimierza Nowaka są podróże samotne, które wydają się być wciąż niedocenianym, traktowanym trochę z lękiem, trochę z pobłażaniem sposobem poznawania świata i samego siebie. Do udziału w Plenerze zaproszono polskich podróżników, którzy większość swych wypraw odbyli samotnie.

Będą też dziennikarze i ludzie mediów, których zadaniem będzie wydobycie z podróżników podczas rozmowy tego co „podróżnicze”. Sami natomiast dadzą z siebie to co „dziennikarskie i reporterskie”. Tak stworzone pary odkryją co siedzi w głowach i duszach samotnych włóczęgów.

Publiczność boruszyńska nagrodzi duet podróżnik-dziennikarz jednym wyróżnieniem – “afrowerem”, tak by docenione zostały zarówno historie z podróży, jak i praca włożona w przygotowanie rozmowy przez dziennikarza.

Tegoroczni goście to m.in.:

  • Michał Sałaban i Jakub Ziębka – tu przeczytacie wywiad z Michałem o byciu wolnym,
  • Piotr Strzeżysz i Paweł Stężycki – będzie więc zapewne o zostawaniu ptakiem,
  • Wojtek Grela i Jagoda Koprowska – dużo będzie o rowerze, bo na nim Wojtek przemierzył kawał Ameryki Południowej,
  • Anna Moszko i Natalia Mileszyk – czyli konfrontacja autorek reportaży z książki Poza utartym szlakiem, 
  • Wojtek Ganczarek i Gocha Nieciecka –  będzie o podróżowaniu z plecakiem, z rowerem i na rowerze i autostopem po różnych krainach,
  • Kuba Gurdak, Jacek Marciniak, Gosia Szumska i inni.

Jak widać wśród podróżników jest liczna reprezentacja autorów Peronu Czwartego, pojawiają się także wśród dziennikarzy. Jedno i drugie jest oczywiście gwarancją porywających historii :)

Poza opowieściami o podróżach będzie moc książek i rozmów o książkach, gry z całego świata i Mapping Party Boruszyn. Sprawdźcie koniecznie tegoroczne atrakcje.

Plener Podróżniczy to impreza skierowana do szerokiej widowni, niekoniecznie z doświadczeniem podróżniczym, niekoniecznie z ogromnymi aspiracjami. To impreza dla ludzi ciekawych Świata, którzy mają odwagę otworzyć się na nieznane kultury, tradycje, zwyczaje, a przede wszystkim na nowych ludzi.

Do Boruszyna zapraszamy z całymi rodzinami. Przez cały czas trwania Pleneru dzieci pod opieką doświadczonych animatorów będą brały udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich, a rodzice będą mogli bez ograniczeń uczestniczyć w plenerowych atrakcjach. Można pojawić się także z psem, kotem, sąsiadem, szefem itd. I rowerem, rzecz jasna.

Polecamy śledzenie strony Pleneru i plenerowego fanpage na facebooku. Tam znajdziecie dokładny program oraz informacje praktyczne takie jak gdzie spać, jak dojechać.

Na zeszłorocznym plenerze bawiliśmy się intensywnie i wybornie całą redakcją i w tym roku zamierzamy uczynić to samo. Zabieramy też wszystkich przyjaciół, więc wpadajcie i WY!

Zapraszamy tuż po żniwach: 16-18 sierpnia 2013

Boruszyn
gmina Połajewo

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y