Olsztyn to dobre miasto na slajdy, a Iran to dobre miejsce na wczasy – tak mówi Jagoda, która nie wiadomo po co wraca do Olsztyna co jakiś czas. Dlatego razem z Norbertem połączą jedno z drugim w klimatycznej Tawernie Tortuga.

Jagoda Pietrzak i Norbert Skrzyński wybrali się na dwa miesiące wczasów w Iranie. Mówią, że media trochę nas oszukują, bo w Iranie jest tak:

Iran to dobre miejsce na wczasy, bo nie da się tam nudzić. Można leżeć pod palmą, można wspiąć się na czterotysięcznik, można iść na grzyby albo na solnisko. Można postrzelać w górach ze strzelby albo wczasować się z koczownikami w zagubionej dolinie. Czasem można być porwanym, na wesele, albo na gotowanie tradycyjnego ashu. Gdy zmęczą nas ludzie, uciec można w piękne krajobrazy, by wtopić się w naturę. Szybko okazuje się, że ani hedżab ani farsi nie są takie straszne, a czaj i gościnność zalewają strumieniami. A do tego świetne jedzenie i gheylan, przy którym da się zapomnieć, że nie ma tam alkoholu…

Będzie o ciekawych miejscach, których nie ma w Lonley Planet; o tym jak znajomość ta’aruf pozwala zjednać Irańczyków, a także kilka praktycznych patentów na wygodne i przyjemne wczasowanie.

Zapraszamy w poniedziałek, 21 stycznia, o godz. 20

Tawerna Tortuga
Ul. Pieniężnego 15
Olsztyn

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y