Papua Nowa Gwinea na festiwalu w Żorach

Podrózniczy weekend w Żorach rozpocznie pokaz poświęcony Papui-Nowej Gwinei. (Fot. Archiwum organizatorów)

W najbliższych dniach w Żorach odbędzie się Żorski Festiwal Podróży i Nauki OPINIE. Osoby, które lubią podróże, powinien zainteresować przede wszystkim weekend, podczas którego przygotowano liczne prezentacje i spotkania z interesującymi gośćmi.

Wśród zaproszonych na festiwal osób są m.in. podróżnicy, archeolodzy, antropologowie kultury. Spotkania z nimi odbywać się będą w Miejskim Domu Kultury znajdującym się przy ul. Dolne Przedmieście w Żorach. Spotkania z nimi, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, rozpoczynać się będą o godz. 15.

Podróżniczy weekend rozpoczną Anna i Jakub Urbańscy, którzy przygotowali zdjęcia z Papui-Nowej Gwinei. Tuż po nich swoją prelekcję pt. Madagaskar – wyspa przodków rozpocznie Karolina Marcinkowska. Zabierze widzów na Madagaskar i opowie m.in. o tamtejszej kulturze i sztuce. O godz. 18 będzie można przenieść się na archeologiczne stanowiska w Nakum w Gwatemali, gdzie Polscy naukowcy badają kulturę Majów. Sobotni cykl zakończy spotkanie z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami, którzy przedstawią świat himalajskich karawan.

Kolumbia na Żorskim Festiwalu Podrózy i Nauki Opinie

W niedzielę na festiwalu w Żorach odwiedzimy Kolumbię. (Fot. Archiwum organizatorów)

Tematem przewodnim niedzielnych spotkań z podróżnikami będzie Kolumbia. O tym, że oprócz zróżnicowania geograficznego to także niezwykłe miejsce ścierania się i przenikania kultur w trakcie foltograficzno-muzycznej podróży opowie od 7 lat mieszkający w Polsce Kolumbijczyk Edi Sanchez.

Kolejni goście Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE to Claudia Cardenas i Dominik Bac. Będziecie mogli wybrać się z nimi na niesamowitą wyprawę w Sierra Nevada de Santa Marta, czyli najwyższe nadmorskie pasmo górskie na świecie. Celem będzie spotkanie ze spadkobiercami prekolumbijskiej cywilizacji Tyrona –  Indianami Kogi i Arhuacos.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy zapraszają na wyjątkową prezentację filmu Apaporis oraz spotkanie z jego reżyserem Antonio Dorado.

Polecamy >> Notatki z Kolumbii. Bogota i góry El Cocuy

Ceny biletów na Żorski Festiwal Podróży i Nauki OPINIE

  • bilety pojedyncze – 10 zł
  • karnety – 15 zł

Wśród dodatkowych atrakcji festiwalu:

  • kiermasze tematyczne (biżuteria etniczna, sprzęt turystyczny, wydawnictwa podróżnicze)
  • aromatyczna kawa kolumbijska, yerba mate i kuchnia międzykulturowa

 

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y