Andrzej Muszyński, "Południe". Wydawnictwo Czarne 2013 r.

Od kilku dni na półkach księgarń stoi debiutancka książka Andrzeja Muszyńskiego Południe. Poprosiliśmy Andrzeja o krótką wypowiedź na jej temat.

Książka jest zbiorem opowieści – reportaży i szkiców z moich podróży z globalnego Południa, czyli prowincji świata. Gdzie życie wyłazi na wierzch i zwykle nie trzeba nikogo ani niczego udawać. Ostatnio nawet zorientowałem się, że wszystkie te historie dzieją się dosłownie na wsi albo w małych miasteczkach.

Jest tego sporo. Opisałem m.in. historię kambodżańskiej dziewczyny, którą odnaleziono w dżungli, towarzysza Ducha, najlepiej zachowaną cywilizację prekolumbijską, strzelaniny na pograniczu kolumbijsko-wenezuelskim, kulinarną historię Czarnej Afryki i wiele krótkich miniatur poświęconych – według mnie – istotnej chwili. Zawsze chciałem pokazać ten pas Południa takim jaki jest – mozaikowy, ale tworzący jednak całość. Nie widzę najmniejszego powodu, żeby skupiać się tylko na ludziach, więc piszę też o przestrzeni, zwierzętach, aurze miejsc. Tyle.

Książkę Andrzeja Muszyńskiego możecie zamówić na stronie wydawnictwa Czarne: Południe.

Polecamy >> Pisanie jest dla mnie najważniejsze – rozmowa z Andrzejem Muszyńskim

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y