Filmy, które zobaczymy w Południku Zero wyświetlane były na festiwalu Planete.doc Reviev.

Filmy, które zobaczymy w Południku Zero wyświetlane były na festiwalu Planete Doc Reviev.

Kawiarnia podróżnicza Południk Zero w Warszawie zaprasza na wakacyjny cykl z filmem dokumentalnym. Zobaczymy filmy z festiwalu Planete Doc Review. Na początek „Rublowka”.

– Jednym z naszych celów jest to, by wszyscy podróżujący, zainteresowani światem mieli możliwość poznania go w innym świetle niż to, które jest propagowane w przewodnikach i w telewizji – mówi Asia Mostowska z Południka Zero. – Filmy dokumentalne przedstawiane podczas festiwali Planete Doc są jednym z lepszych źródeł informacji o świecie.

Spotkania w Południku Zero będą darmowe. Oprócz oglądania filmów w ich trakcie będzie można dowiedzieć się o działalności Against Gravity – organizatora Planete Doc Reviev, a także kupić płyty DVD z poprzednich edycji festiwali.

Pierwszymi filmami, który zostanie wyświetlony jest dokument niemieckiej reżyserki Irene Langemann pt. „Rublowka”. Tytułowe miejsce to podmoskiewska szosa, przy której mieszkał Stalin, zasłużeni Sowieci, a teraz najważniejsze osoby w Rosji. To najbardziej strzeżony rewir w kraju. Obszar luksusowy, sklepy z absurdalnymi cenami. Ale jednocześnie miejsce nędzarzy. Film jaskrawo pokazuje kontrasty rosyjskiego społeczeństwa.

Kolejne seanse co wtorek. W programie na lipiec jeszcze „Hair India” i „W górę Jangcy”.

Zapraszamy we wtorek, 12 lipca, o godz. 19

Południk Zero
ul. Wilcza 25
Warszawa

Wstęp wolny

 

Komentarze: Bądź pierwsza/y