Inarijärvi Expedition 2010

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Darią i Krzysztofem Nowakowskimi. „Inarijärvi Expedition 2010” to opowieść o wyprawie psimi zaprzęgami przez fińskie jezioro Inari.

Wyprawa odbyła się w marcu br. Daria i Krzysztof Nowakowscy na fińskim jeziorze Inari spędzili trzy doby. Pokonali w tym czasie 260 km jadąc po zamarzniętej powierzchni jeziora i zataczając wokół niego pętlę. Dokonali tego jako pierwsi Polacy, pierwsi maszerzy z Polski. Opowiedzą o jeziorze i Laponii, ale też sporo miejsca poświęcą na omówienie drogi jaka wiedzie do tamtych miejsc. Niełatwej drogi do spełnienia własnych marzeń. Powiedzą też jak radzą sobie z łączeniem roli małżonków i rodziców z pasją, jak ważne w tym wszystkim są psy, jakie problemy niesie ze sobą takie życie i jak się motywują do realizacji swoich planów.

Daria Nowakowska to doświadczona maszerka, od 11 lat zajmująca się psimi zaprzęgami. Kobieta realizująca się na wielu polach. Prowadząca od kilku lat własną firmę turystyczną, mama dziewięcioletniego Kacperka. Pasjonatka jazdy konnej i turystyki górskiej. Jedyna w Polsce kobieta zajmująca się długodystansowymi wyprawami psimi zaprzęgami. Ogromne doświadczenie w mushingu zdobywała podczas prowadzenia zaprzęgów z klientami i organizowanych dla nich wypraw, gdzie trzeba nie tylko zajmować się swoimi psami i sobą, ale przede wszystkim należy dbać o klientów i powierzone im psy. Inarijarvi Expedition 2010 było spełnieniem jej marzeń. Aktualnie przygotowuje się do startu w 500 kilometrowym wyścigu psich zaprzęgów – Finnmarkslopet na dalekiej północy Norwegii.

Krzysztof Nowakowski – maszer, prowadzi firmę razem z żoną. Od zawsze związany ze sportem wyczynowym. Wioślarz, alpinista, maszer. Doświadczenie zdobywał przez lata uprawiania sportu i wspinaczki górskiej. Dziś twierdzi, że jest gotów na coś wielkiego w mushingu. Długodystansowe wyprawy i wyścigi psich zaprzęgów są dla niego największą inspiracją i ma nadzieję się w nich realizować. Twierdzi, że Inarijarvi Expedition 2010 otworzy nowy rozdział jego życia. Jest ogromnie szczęśliwy, iż swoją pasję może dzielić z żoną i synem.

Blog z wyprawy – http://www.inarijarvi2010.blogspot.com/

Na spotkanie zapraszamy 13 października o godz. 19

Klub ZAK

ul. Szyperska 2, Poznań

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: (1)

kirki 7 kwietnia 2011 o 17:03

byłem nad tym jeziorem w drodze na Knivskjeloden i nordkapp tyle że we wrzesniu bylo plus 8 :)

Odpowiedz