Premiera książki "Stary, młodzi i morze"

Premiera książki "Stary, młodzi i morze"

Kolejna książka z logiem peron4 na okładce właśnie pojawia się w księgarniach. To „Stary”, młodzi i morze – przygodowa opowieść o grupie 20-latków, którzy na pokładzie jachtu Stary opłynęli Amerykę Południową i przez Horn dotarli do Antarktydy. Bonus jest taki, że zrobili to jako najmłodsi Polacy w historii.

Jest jeszcze bonus numer dwa: ta sama ekipa, kilka lat później, jako najmłodsza na świecie, w rekordowym czasie przepłynęła legendarne Przejście Północno-Zachodnie — z Atlantyku na Pacyfik przez północną Kanadę. To jak żeglarski Everest i K2. Mało kto decyduje się na to przed czterdziestką, oni to zrobili, mając o połowę mniej lat.

Jak zapowiada Wydawnictwo Bezdroża, ta podróżnicza książka jest pochwałą odwagi i szaleństwa jednocześnie. Jest o potędze przyjaźni, pasji i upartego dążenia do celu. Przede wszystkim jednak to pean na cześć marzeń, bo (jak piszą autorzy i zarazem uczestnicy wydarzeń) „wszystko zaczęło się od marzeń. Od postanowienia nastolatków, że w trakcie studiów wybudują jacht, a po otrzymaniu dyplomu popłyną w wielką podróż dookoła świata”.

Jeszcze kilka słów o autorach książki „Stary”, młodzi i morze:

Marcin Jamkowski – rocznik 1970. Z wykształcenia chemik, z zawodu reporter, z zamiłowania wspinacz i płetwonurek. Studiował chemię w Warszawie, a reżyserię, scenopisanie i produkcję filmową na Harvardzie i MIT. Członek The Explorers Club, elitarnej nowojorskiej organizacji zrzeszającej podróżników i odkrywców. Speaker na konferencji TED. Były redaktor naczelny polskiej edycji National Geographic. Obecnie niezależny fotograf, filmowiec i dziennikarz specjalizujący się w tematach wyprawowych i popularnonaukowych. Pracuje między innymi dla National Geographic, Kontynentów, Newsweeka, Focusa, Polityki i Travelera.

Jacek Wacławski – rocznik 1981. Lekarz, kapitan jachtowy, członek The Explorers Club. W latach 2002 – 2003 jako najmłodszy na świecie kapitan poprowadził roczną wyprawę żeglarską wokół przylądka Horn i do brzegów Antarktydy. W 2006 roku współprowadził wyprawę przez najtrudniejszą trasę żeglarską na świecie — Przejście Północno-Zachodnie, drogę z Grenlandii do Alaski. Laureat najbardziej prestiżowych nagród żeglarskich i eksploracyjnych w Polsce (dwukrotnie Żeglarz Roku, laureat Kolosa i Travelera). Jako trener prowadził szkolenia motywacyjne dla wielu firm. Dziś lekarz, pracuje w Klinice Kardiologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, zarażając pasją żeglarską kardiologów w całej Polsce.

Książce patronuje peron4.pl

Na premierę książki „Stary”, młodzi i morze, zapraszamy w środę, 9 października 2013, o godz. 19

Wrzenie Świata
ul. Gałczyńskiego 7
Warszawa

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y