Chcesz polecieć do Azji Południowo-Wschodniej, Indii, Afryki czy w dowolne miejsce w Europie? Weź udział w trzeciej edycji Paragoniady – konkursu na najlepszy paragon z podróży. Nagroda główna to voucher na bilety lotnicze o wartości 2500 złotych.

Konkurs na Paragon z podróży organizują oczywiście Bartek Szaro i Patryk Światek, czyli chłopaki od podróżniczego bloga Paragon z Podróży. Myśl przewodnia, jest taka jak na peronie – pokazać, że da się tanio podróżować i zachęcić do tego innych.

– Nie ma prostszej rzeczy, która daje tak wiele przyjemności jak samodzielne podróżowanie. Jakiś czas temu sami się o tym przekonaliśmy i dziś zachęcamy do tego innych organizując konkurs na Najlepszy Paragon z Podróży. Chcemy zebrać jak najwięcej przykładów na to, że da się podróżować tanio, bezpiecznie i niezależnie – mówią chłopaki.

Na czym polega konkurs?

Zasady konkursu są proste. Żeby wziąć w nim udział należy przygotować własny Paragon z podróży. Ma to być opis wyjazdu, z wyszczególnionym kosztorysem i wskazówkami, które pomogą obniżyć koszty podobnej podróży. Specjalny formularz znajdziecie tutaj: Paragoniada.

– Chcemy, aby nasza zabawa była różnorodna więc każda edycja konkursu odbywa się na innych zasadach. W pierwszej odsłonie zgłoszenia konkursowe przyjmowaliśmy w kategorii OPEN i nagrodziliśmy 15 najciekawszych paragonów. W drugiej edycji podzieliliśmy konkurs na cztery kategorie, takie jak na przykład najbardziej szalona podróż po kosztach czy najbardziej przydatne informacje. Teraz skupimy się na przedziale cenowym – mówi Bartek.

W trzeciej edycji konkursu swój Paragon z podróży możecie zgłaszać w czterech kategoriach:

  1. do 500 zł
  2. 500 – 1200 zł
  3. 1200-2000 zł
  4. 2000 zł i więcej

Prace oprócz Patryka i Bartka oceniał będzie wszystkim dobrze znany Tomek Michniewicz oraz zawiadowca stacji Grzegorz Król.

 Co można wygrać w Paragoniadzie?

Z edycji na edycję w Paragoniadzie przybywa ciekawych nagród. I tak – w poszczególnych kategoriach do wygrania będą książki wydawnictw Bezdroża, Otwarte oraz Znak. Autor najlepszego Paragonu może natomiast szykować się na jakiś daleki lot. Główną nagrodą jest bowiem voucher o wartości 2500 zł na bilety lotnicze ufundowany przez firmę Opodo.

Uwierzcie – za taka kasę można polecieć w wiele ciekawych miejsc. Staje przed Wami otworem spora część Afryki, praktycznie cała Azja i oczywiście Europa. Ta ostatnia w klasie biznes :)

To jak? Kto chce za friko polecieć do Indii?

Wszelkie dodatkowe informacje na temat konkursu znajdziecie  na stronie http://www.paragonzpodrozy.pl/paragoniada/

Komentarze: 6

Anna Alboth 8 maja 2012 o 10:52

ja!

Odpowiedz

Natalia Mileszyk 8 maja 2012 o 10:53

i ja! :P

Odpowiedz

Zofia Kotowska 8 maja 2012 o 11:08

ja chce ja!

Odpowiedz

Robert Bednarowicz 8 maja 2012 o 11:17

ja nie chce!

Odpowiedz

Monika Sternik 8 maja 2012 o 11:21

oo, a wezmę udział, a co!

Odpowiedz

Katarzyna Świetlik 8 maja 2012 o 11:24

a ja chce :) myslałam, ze nie chce, ale jednak chce ;)

Odpowiedz