Podróżnik i reporter Tomasz Grzywaczewski

O swojej książce i wyprawie Long Walk Plus Expedition opowie Tomasz Grzywaczewski.

Tomasz Grzywaczewski przyjeżdża do Rzeszowa, żeby opowiedzieć o swojej książce Przez Dziki Wschód, opisującej wyprawę z Syberii do Indii. Na spotkanie zapraszamy do Kontaktu.

Przez dziki Wschód to mocna, reportażowo – przygodowa książka podróżnicza, pociągająca podróżników i ludzi z adrenaliną, a także tych, którzy o przygodach i podróżach marzą. To pełna pozytywnej energii, ambicji zdobywania i pasji poznawania opowieść o pokonywaniu własnych słabości i walce o przetrwanie.

Dzikie miejsca, niezwykli ludzie, niebezpieczeństwo – ekstremalna wyprawa z Jakucka na Syberii do Kalkuty w Indiach śladami uciekinierów  z sowieckiego łagru, których historia opisana została w książce Sławomira Rawicza Długi marsz i zekranizowana w filmie Niepokonani.

– Pragnęliśmy przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na „nieludzką ziemię” – mówi Tomasz Grzywaczewski.

Uczestnicy Long Walk Expedition przedzierali się pieszo przez syberyjską tajgę, przejechali konno Mongolię, by wreszcie przesiąść się na rowery i po pokonaniu Chin wjechać do Indii.

Zapraszamy w piątek, 24 maja 2013, o godz. 20

Kontakt Pub
ul. Dymnickiego 4
Rzeszów

Wstęp: 5 zł

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y