Podczas kolejnych Krośnieńskich spotkań z podróżnikami przeniesiemy się do Mongolii. O wyprawie „Rajd Lajkonika – Maluchami do Mongolii” opowiedzą Rafał Łabuz i Tomasz Turchan.

W wyprawie do Mongolii wzięły udział cztery Fiaty 126p z ośmioma osobami na pokładach. W trakcie dwóch miesięcy podróży pokonano przeszło 17 tys. kilometrów. Trasa wiodła przez Ukrainę, Rosję i bezdroża Mongolii. Uczestnicy wyprawy po drodze odwiedzili m.in. Lwów, Kijów, Wołgograd, Nowosybirsk, Irkuck, Omsk, Czelabińsk, Ufę, Samarę, Ułan Ude, Ułan Bator, Karakorum, jezioro Bajkał i góry Ałtaj. Ponad 2 tys. kilometrów trasy biegło przez całkowite bezdroża mongolskich stepów i gór.

Rafał Łabuz – absolwent wydziału zarządzania ludźmi krakowskiego WSZ – POU. Z zamiłowania podróżnik, marzyciel, kolekcjoner głupich pomysłów. W chwilach wolnych od podróży spotkać można go w sklepie z częściami do maluchów (i nie tylko) gdzie w praktyce stara się konfrontować szkolne teorie z ciężkim życiem handlowca.

Tomasz Turchan – absolwent Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej, autostopowicz, były kolarz-amator, rysownik. Swoje podróże zaczynał od rowerowych eskapad po Małopolsce. W czasach szkoły średniej i studiów na bicyklu objechał dystans równy połowie równika, zapędzając się min. do wybrzeży Adriatyku.

Zapraszamy 15 listopada o godz. 18

Piwnica PodCieniami

Rynek 5, Krosno

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y