Rower i dzikie zwierzęta spotkane na szlaku. :) (Fot. Piotr Strzeżysz)

Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z Piotrem Strzeżyszem. Znany czytelnikom naszego portalu podróżnik opowie o swoich rowerowych wyprawach po świecie.

„Rowerem przez świat” to kolejne spotkanie z cyklu „Kultury świata”. Podczas pokazu Piotr Strzeżysz zaprezentuje zdjęcia i materiał filmowy z następujących krajów: Islandii, Indii, Tybetu, Chile, Argentyny, Boliwii, Rumunii, Kirgistanu, Sudanu, Zimbabwe i RPA. Trzy ostatnie kraje były częścią rowerowego projektu Afryka Nowaka, czyli podróży szlakiem nieprawdopodobnej eskapady jaką zrealizował w latach 30 XX. wieku Polak Kazimierz Nowak.

Piotr Strzeżysz opowie o przygodach podczas nocnej przeprawy przez busz i odganianiu lwów rowerową trąbką, jeździe po torach kolejowych w poszukiwaniu śladów Nowaka, jedzeniu sadzy, za którą płaci się pulami albo kwachami, sklepach pełnych mydła, oleju i fasoli, o kogucie w kościele, ale przede wszystkim o spotkanych ludziach, o pracujących w Afryce Polakach, jak i o samych Afrykańczykach, o ich gościnności, pomocy i uśmiechu.

Piotr Strzeżysz – z wykształcenia archeolog, bibliotekarz i anglista. Na co dzień pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w warszawskim liceum “Bednarska”. Od lat realizuje marzenie zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią. Odwiedził już kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. Za swoje zimowe rowerowe podróże przez Himalaje i Andy został dwukrotnie wyróżniony na „Kolosach”.

Zdjęcia Piotra Strzeżysza możecie obejrzeć w naszych galeriach: Życie codzienne na północy Sudanu oraz Rowerem przez Zimbabwe i RPA.

Zapraszamy 12 lutego o godz. 17.
Centrum Kultury „Zamek”
pl. Świętojański 1, Wrocław

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y