15 marca, czyli zupełnie niebawem, w Łowiczu – czyli zupełnie niedaleko, odbędzie się mini przegląd fotografii podróżników rowerowych.

CAŁY ŚWIAT W JEDNEJ SAKWIE to impreza, w której chodzi o to, że ci co jeżdżą na rowerach trochę dalej niż za miasto, opowiadają tym, którzy chcą jechać ale się boją, jak to w podróży jest ciężko, co robić gdy nie ma telewizora, jak jest zimno (albo gorąco) i że w ogóle nie najlepszy to pomysł tak jechać, bo więcej się człowiek przy tym zmęczy niż nacieszy. Generalnie chodzi o straszenie widzów.

I w tym roku straszyć będą:

  • Michał Sałaban w prelekcji Z północy na południe. Michał to wrocławski informatyk, któremu w pewnym momencie znudziło się już siedzenie przed komputerem. W maju 2011 roku, wyruszył z Przylądka Knivsjellodden w Norwegii, w niekrótką podróż na południe. Pokonawszy blisko 31 000 kilometrów, po 581 dniach podróży, zakończył swą przygodę na Przylądku Igielnym w RPA. Za podróż tę, Michał nagrodzony został w 2013 roku nagrodą na prestiżowych spotkaniach podróżniczych KOLOSY w Gdyni.
  • Mietek „Hajer” Bieniek w opowieści List do Putina. Mietek to „człowiek renesansu”. Jemu nic co ludzkie, nie jest obce. Mietek zabierze nas w podróż w okolice olimpijskiego Soczi, do którego dotarł niekoniecznie najprostszą drogą, bo przez… Nordkapp i wybrzeże Morza Barentsa! Spotkania z Mietkiem, to niekończący się festiwal przyjemności. Śląski dowcip i niesamowity dar opowiadania sprawiają, że pokazy „Hajera” bardziej przypominają kabaret, aniżeli naukowe prezentacje. Aura Mietka, udziela się każdemu, kto chociaż raz spotkał go na swej drodze.
  • W tym roku zaproszenie do Łowicza ponownie przyjął Piotr Strzeżysz. Tym razem jednak w duecie, bo z Alicją Leszyńską. Piotrek jeździ rowerem, przy okazji robiąc zdjęcia, a Ala tworzy obrazki, przy okazji jeżdżąc rowerem. Jak mawiają, nie podróżują, aby zwiedzać, tylko żeby się powłóczyć. Jedyny ich cel, to pobyć trochę razem. W 2012 roku wybrali się wspólnie rowerami pojeździć do Gruzji i z tego właśnie kraju, wznosząc „Toast za przodków”, zaprezentują zdjęcia i film. Ich tegoroczna prezentacja będzie wyjątkowo nietypowa…

Polecamy >> rysunki Ali z rowerowej wycieczki po Gruzji

Piotr Strzeżysz na rowerze - rysunek Ali Leszyńskiej

Imprezie towarzyszy wystawa "podróżniczych" prac Ali. (Rys. Ala Leszyńska)

Każdy z pokazów trwać będzie w granicach 1-2 godzin.

Imprezie towarzyszy outdoorowa wystawa prac Ali Leszyńskiej opowiadającej mazakami i kredkami o tym, co się dzieje z drugą stroną związku, kiedy ta pierwsza opuszcza nas udając się w kolejną, piękną podróż. Grafiki Ali to idealne odzwierciedlenie stanu, którego niejednokrotnie doświadczył chyba każdy z nas, żegnając swoich bliskich na peronie, lotnisku, wylotówce na Tomaszów…  Symboliczne otwarcie wystawy nastąpi w Galerii EV34 o godz. 13.00.

Podczas pokazów do wygrania będą sakwy i parę dodatkowych szpejów od sponsorów i lokalnych sklepów rowerowo-turystycznych. Będzie można także osobiście dotknąć podróżników, zrobić sobie z nimi zdjęcie, czy po prostu z nimi pogadać. Będzie też można zakupić od nich książkę i wziąć autograf.

Zapraszamy w sobotę, 15 marca 2014, od godz. 14.30

Kino Fenix
ul. Podrzeczna 20
Łowicz

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y