Slajdowiska SKG: Borneo '88 - na Kinabalu i wśród łowców główPokaz Adama Piechowskiego pt. „Borneo ’88 – na Kinabalu i wśród łowców głów” to kolejna propozycja Studenckiego Klubu Górskiego na spędzenie środowego wieczoru.

Adam Piechowski tak opisuje swoją podróż: Borneo ’88. W latach, kiedy niewiele jeszcze osób z Polski podróżowało w tamte strony, w dwuosobowej wyprawie z moim przyjacielem, fotografem Tomkiem Wierzejskim, udało nam się dotrzeć z Singapuru do północnej, malezyjskiej części Borneo, trzeciej pod względem wielkości wyspy świata. Weszliśmy na Mount Kinabalu, najwyższy szczyt Borneo (4095 m), a później, w stanie Sarawak, wyruszyliśmy rzekami Rajang i Balleh w głąb dżungli, do wiosek zamieszkanych przez Ibanów, których przodkowie jeszcze niedawno byli łowcami głów.

Mieszkaliśmy w „długich domach”, łowiliśmy z Ibanami ryby i chodziliśmy na polowania, jedliśmy duriany, owoce o najwstrętniejszym zapachu na świecie, ale wybornym smaku… Teraz zapewne dotarło tam więcej cywilizacji, ale wtedy, przed 23 laty, czuliśmy się trochę jak w czasach Conrada. Zapraszam na slajdy i wspomnienia.

Zapraszamy w środę, 9 marca, o godz. 20.15

Aula Starego BUWu, Kampus Główny UW
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Wstęp wolny!

Komentarze: Bądź pierwsza/y