Studencki Klub Górski zaprasza na kolejne slajdowiska, czyli cotygodniowe pokazy zdjęć podróżniczych z różnych stron świata. 12 stycznia pokaz pt. „Long Walk” zaprezentuje Bartosz Malinowski.

Wyruszyli w maju 2010 roku na niezwykle trudną, 6-miesięczną wyprawę. Przebyli blisko 8 tys. km, podążając śladem polskiego żołnierza Witolda Glińskiego, który w 1941 roku zbiegł z sowieckiego łagru i pieszo dotarł do Kalkuty w Indiach.

Spłynęli rzeką Leną 2000 km, łapiąc na stopa barki transportowe i motorówki, pieszo przedzierali się przez 1000 km dzikiej tajgi, konno pokonali północne stepy i góry Mongolii, by przez ostatnie 3 miesiące wyprawy przejechać na rowerach ponad 4500 km przez Pustynię Gobi, Chiny, Wyżynę Tybetańska, Himalaje Nepalu oraz Indie.

Long Walk Plus Expedition – to hołd dla polskiego bohatera Witolda Glińskiego oraz wszystkich Polaków którym nie udało się wydostać z nieludzkiej ziemi. To wyprawa, która skłania do rozmowy na temat historii Polski, patriotyzmu oraz pragnienia poznania świata i pasji życia.

Zapraszamy 12 stycznia o godz. 20.15
Aula Starego BUWu, Kampus Główny UW
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa
Wstęp wolny!

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y