Spotkanie z WOjtkiem GanczarkiemOpowieść o Białorusi rozpocznie kolejny sezon Slajdowisk Przy Kawie, organizowanych przez krakowska kawiarnię Cudowne Lata. Gościem będzie Wojciech Ganczarek.

Tytuł pokazu to  Nieznany sąsiad – Białoruś. No bo co my w zasadzie wiemy o naszym wschodnim sąsiedzie? Codzienne wiadomości ze świata skupiają się głównie na doniesieniach z Brukseli i Waszyngtonu. Myśląc o sąsiadach lubimy się porównywać z Niemcami czy Czechami. Rozmawiając o „zagranicy” właściwie wyłącznie patrzymy na zachód, a słowo „Europa” stało się dla nas synonimem tzw. demokracji.

– Zupełnie zapominamy jednak, że Aleksander Łukaszenko i jego Białoruś również leżą na naszym kontynencie, ba, że ostatnia dyktatura Europy to nasz sąsiad. Ale zapominamy zwłaszcza o tym, że Białoruś to nie tylko Największy Miński Hokeista. Białoruś to 10 milionów ludzi, o których nie wiemy nic. W jakim mówią języku, jak się ubierają, co jedzą, gdzie mieszkają, ja im się żyje, jak wyglądają ich miasta, o czym żartują? Zapraszam na wieczór w zachodniej Białorusi! – mówi Wojtek.

Zanim wybierzecie się na spotkanie, polecamy tekst Wojtka z nieco bardziej odległych, wschodnich zakątków naszej planety >> Subiektywny rzut oka na Kirgistan.

Zapraszamy w niedzielę, 11 listopada 2012 r., o godz. 19

Cudowne Lata
Garncarska 5
Kraków

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y