Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku to kolejne podróżnicze spotkanie poświęcone Azji Centralnej w ramach krakowiskiego cyklu Slajdowisko przy Kawie.

O swojej podróży do Uzbekistanu opowie Andrzej Hładij – absolwent poliyologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, pasjonat gór i podróży. Odwiedził kilka rejonów Europy, Azji i Ameryki Płn., a szczególnie fascynują go tereny byłego Związku Radzieckiego.

– Uzbekistan to państwo mające bardzo dużo do zaoferowania i fascynujące pod wieloma aspektami – mówi. – Do odwiedzania tego kraju zachęca wspaniała architektura: od ruin liczących często ponad dwa tysiące lat starożytnych fortec przez imponujące zabytki miast Jedwabnego Szlaku po nowoczesne centrum modernizującego się Taszkientu. Uzbekistan to także niezwykłe krajobrazy: wysokie góry, pustynie oraz oazy wzdłuż Amu-darii. To wreszcie kraj i jego bardzo przyjaźni mieszkańcy pozostawieni ze spadkiem po ZSRR: z zacofaną gospodarką, autorytarnymi rządami i wysychającym Jeziorem Aralskim. O tym wszystkim, a także o kilku innych kwestiach opowiem na slajdowisku z wyjazdu do Uzbekistanu.

Zapraszamy w niedzielę, 3 lutego 2013, o godz. 18

Kawiarnia Cudowne Lata
ul. Garncarska 5
Kraków

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y