Studencki Klub Górski zaprasza na kolejne slajdowisko. Tym razem będzie to pokaz pt. „Zapomniane Zakaukazie”. O swojej podróży po Gruzji opowie Grzegorz Petryszak.

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” ma zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na slajdowisko otwierające tegoroczny cykl spotkań podróżniczych pt. „Świat bliższy niż sądzisz”. Pierwszym gościem w tym roku akademickim będzie Grzegorz Petryszak.

„Podobno, kiedy Bóg stwarzał świat, narody kłóciły się zacięcie, który kawałek zająć. Tylko Gruzini znudzeni czekaniem rozłożyli się wygodnie na mateczce ziemi i zaczęli wesoło biesiadować. Pan Bóg zmęczony 6 dnia wieczorem przechodząc obok zobaczył świętujących Gruzinów. Tak się rozczulił biesiadującymi, że powiedział: kiedy inni zawzięcie walczyli o najlepszy kawałek ziemi dla siebie wy zachowaliście spokój. Spodobaliście się mi. Został mi jeszcze mały kawałek ziemi, który miałem przeznaczyć dla siebie. Ale oddam go Wam.”

Grzegorz Petryszak, dziennikarz, autor przewodników po górach Bułgarii i Włoszech, właściciel Klubu podróżników Gotramping (www.gotramping.pl) zaprasza na wizytę w tym doświadczonym przez los kraju.

Pojedziemy przez winne wzgórza na wschodzie Gruzji do jednego z najstarszych monastyrów – David Gareji. Wdrapiemy się na zbocza Kaukazu oraz wykąpiemy się w Morzu Czarnym. A przede wszystkim doświadczymy gościnności Gruzinów.

Zapraszamy 1 grudnia o godz. 20:15
Aula Starego BUWu, Kampus Główny UW
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Komentarze: Bądź pierwsza/y