Noże Narodzenie w Jerozolimie

Podczas slajdowiska Tomasz opowie o świętach spędzonych w Izraelu. (Fot. Tomasz Noga)

Jak wygląda Wigilia w Betlejem? Przekonacie się o tym zaglądając na slajdowisko przygotowane przez krakowską Wagabundę. O świętach w Izraelu opowie Tomasz Noga.

Tomasz Noga jest  Krakusem, absolwentem AGH. Podróżować zaczął w wieku 17 lat. Najpierw była Europa i azjatyckie republiki byłego ZSRR. Mimo wielu ciekawych miejsc na naszym kontynencie, posmakowanie w kolejnych latach kultur Bliskiego Wschodu, krajów arabskich, czy Indii doprowadziło go do „narkotycznego” uzależnienia zwanego podróżowaniem. Tak minęło ok. 25 lat odkąd w wolnym czasie błąka się po świecie, docierając w kolejne miejsca.

– W miarę kolejnych podróży przebywanie w pewnych miejscach zawsze pozostawia pewien niedosyt. Dobrze jest być tam, gdy dzieje się coś ważnego dla tych miejsc, czy dla mieszkających tam ludzi  – mówi Tomasz. – Taki był cel podróży na niemal trzy tygodnie do Izraela i na terytoria pod jego kontrolą. Dzień przyjazdu zbiegł się z żydowskim Świętem Hanuka, a czas do Wigilii i Nowego Roku wypełnił pobyt w Jerozolimie, Palestynie i na „podmorskim” trekkingu. Całodzienny pobyt w Betlejem w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i czas Narodzin, wszystkie wydarzenia tego dnia pozostaną długo w pamięci…., a opowiem o nich podczas pokazu.

Zapraszamy we wtorek, 18 grudnia 2012, o godz. 19

Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (pawilon sportowo-dydaktyczny)
ul. Rakowicka 27
Kraków

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y