Anna i Marcin opowiedzą o podróży przez Chiny z czteroletnią Igą. (Fot. Anna i Marcin Szymczakowie)

Anna i Marcin Szymczakowie to geografowie pasjonujący się geografią. W kinie Wisła zabiorą nas w podróż Śladami Marco Polo – Chiny poza utartymi szlakami.

Chiny fascynowały nas od zawsze, zniechęcając jednocześnie ogromną liczbą chińskich turystów. Dlatego w naszych podróżach do Państwa Środka często schodziliśmy z utartych szlaków – mówią. – Tak było w 2006 roku, gdy byliśmy w Tybecie. Tak też stało się teraz, gdy śladami Marco Polo ruszyliśmy z Pekinu przez Gansu, Qinghai do Xinjangu. Podróż ta pokazała nam, że w Chinach nadal można znaleźć dzikie, odludne miejsca z fascynującą przyrodą i spektakularnymi zabytkami. Przeżyliśmy teraz niesamowite przygody przemierzając pustynię Badai Jaran, wędrując przez góry Bogda Shan, zwiedzając tybetańskie klasztory, a wszystko to z naszą 4-letnią córką…

Anna i Marcin Szymczakowie wspinali się w wielu górach Europy, a także w Andach, Ałtaju, Tien Szanie, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Od przeszło czterech lat wędrują we trójkę – z córeczką Igą – po Omanie, Rumunii, Nowej Zelandii, Japonii, Maroku, a ostatnio po północnych Chinach. Zawsze na wyjazdy zabierają aparat fotograficzny, a plon „bezkrwawych łowów” można ocenić w trzech autorskich albumach: Tybet. W kraju ginącej kultury, Japonia – od tropików Okinawy po zabytki Kioto oraz Boliwia – Tybet Ameryki.

Zapraszamy w niedzielę, 19 lutego, o godz. 12.15

Kino Wisła
pl. Wilsona 2
Warszawa

Wstęp – 14 zł

Komentarze: Bądź pierwsza/y