Kubańskie auto

Stary samochód na ulicy Hawany. (Fot. kino.waw.pl)

Kuba to mieszanka piorunująca: miejsce gdzie nic nie jest takie jakim się wydaje, a podróżując tu najlepiej odrzucić wszelkie stereotypy – tak o tym kraju mówią Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus, którzy przygotowali slajdowisko w kinie Wisła.

Podróż Anny i Krzysztofa po Kubie trwała cztery tygodnie. Wynajętym samochodem przejechali prawie całą wyspę. W trakcie pokazu zabiorą widza m.in. na wędrówkę po uliczkach starej Hawany, przejażdżkę starymi samochodami, na bezludna plażę, do Zatoki Świń i ośrodku wypoczynkowego dla Kubańczyków.

– W Santiago spotkamy prehistorycznych mieszkańców wyspy i ślady Fidela Castro, odkrywając tajemnice kubańskiej ewolucji oraz rewolucji. Dowiemy się jaki był ulubiony drink Ernesta Hemingwaya oraz sprawdzimy jak smakuje krokodyl. Wyruszymy na plantacje kawy i trzciny cukrowej oraz spotkamy muzyka, który grał w legendarnym zespole Buena Vista Social Club. Spojrzymy też na Dolinę Vinales – jeden z najpiękniejszych krajobrazów Kuby i dowiemy się jak powstaje rum – zapowiadają.

Zapraszamy w niedzielę, 12 lutego, o godz. 12.15

Kino Wisła
pl. Wilsona 2
Warszawa

Wstęp – 14 zł

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y