W połowie listopada odbędzie się kolejne slajdowisko w warszawskim kinie Wisła Polskie Andy – śladami II Polskiej Wyprawy Andyjskiej. Do Ameryki Południowej zabiorą widzów Iwona Szumacher i Andrzej Piątek.

Wyprawa, o której opowiedzą odbyła się w styczniu tego roku.

– Znów wyruszyliśmy do Argentyny. Tym razem śladami II Polskiej Wyprawy Andyjskiej 1936/37, która dokonała alpinistycznej i naukowej eksploracji najwyższych szczytów południowej części pustynnego obszaru Puna de Atacamana na pograniczu Argentyny i Chile – mówią prelegenci.

Podczas pokazu slajdów na wielkim, kinowym ekranie Iwona i Andrzej postarają się pokazać wyjątkowość tej części Ameryki Południowej, którą celnie opisał lord Conway: Pomiędzy wszystkimi niezwykłymi krajobrazami, które są na świecie, na pewno sceneria Puna de Atacama jest jedną z wywierających największe wrażenie i najbardziej fantastycznych. Ta rozległa wulkaniczna kraina jest podobna może jedynie do powierzchni księżyca. Na naszej planecie jednakże nic podobnego nie znajdziemy.

Opowiedzą też o wspinaczce na najwyższe szczyty położone w regionie Puna de Atacama: Ojos del Salado 6893 m (nr 2), Nevado Pissis 6795 m (nr 3) i Nevado Tres Cruses Sur 6748 m (nr 5).

Zapraszamy w niedzielę, 17 listopada 2013, o godz. 12.30

Kino Wisła
Plac Wilsona 2
Warszawa

Bilety wstępu 15 zł (do nabycia w kasie kina, tel. 22-839-23-65)

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y