Pierwszy weekend listopada w Krakowie szykuje się pod szyldem autostopu. To temat przewodni najbliższego SLOT Festu, na który składają się warsztaty, slajdowiska, spotkania z podróżnikami, gry, koncerty, wystawy, projekcje, imprezy, fire show i fire battle.

Co to jest?

SLOT Art Festival jest największym festiwalem kultury alternatywnej w Polsce. Zaś SLOT Fest „O wschodzie” jest jego krakowską edycją organizowaną dwa razy w roku. Trzy razy było właśnie o wschodzie, ostatnio tematyka kręciła się wokół Syberii, teraz przyszedł czas na autostop. Festiwal organizowany przez Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych ma stanowić przestrzeń wymiany doświadczeń, dzielenia się pasją, wzajemnej inspiracji.

Dla kogo?

Dla podróżników, którzy przedkładają bezpośredni kontakt z odmiennymi kulturami nad wygodę i luksus wycieczek all inclusive. Dla wszystkich umysłów otwartych na dialog, interakcję i budowanie. Dla ciekawych świata, poszukujących odmiany, ceniących radość wspólnego działania. Adresowane do wszystkich.

Po co tam iść?

Ponieważ ma być podróżniczo. W programie znajdziecie między innymi:

  • warsztaty o autostopie na różnych stopniach zaawansowania: elementarz dla początkujących, stopowanie w grupie, stopowanie samotnie
  • prezentacje nowych pomysłów na turystykę: couchsurfing i carpooling
  • relacje i slajdowiska z podróży autostopem po Bliskim Wschodzie, Ameryce Południowej i Afryce

Co więcej? Można będzie pobrać nauki w tak barwnych tematach jak: taniec żydowski, monocykl, szczudła, dredy, harmonijka, język hindi i filipiński.

Jak, gdzie, kiedy?

Czas: 4 -7 .11.2020 r.
Miejsce: Kraków
Strona internetowa imprezy: slotfestkrakow.blogspot.com.

Jagoda Pietrzak

Jagoda Pietrzak

Lubi ciekawe historie i zmieniający się krajobraz. Od pewnego czasu próbuje wrócić z Bliskiego Wschodu. Robi mapy i Peron4.

Komentarze: Bądź pierwsza/y