Krakowski oddział Stowarzyszenia Lokalnych Ośrodków Twórczych znany jest Wam jako organizator cyklicznej imprezy SLOTfest o kulturach świata. Tym razem przygotowali jednodniową, inspirującą i aktywizującą akcję, na której nie zabraknie akcentów podróżniczych – a także reprezentacji Peronu.

SLOT zaprasza do Starego Młyna nad Rudawą, by na powrót rozhulał się dobrą energią zgodnie ze swoim hasłem: niestrudzenie karmił ciało – teraz przyszedł czas na ducha!

Klimatyczne wnętrze z drewnianymi stropami i maszynami młyńskimi wypełnią slajdy podróżnicze, warsztaty, orientalna herbaciarnia, w ogrodzie do wspólnej zabawy zapraszać będą kuglarze i orientalne tancerki, a nad brzegiem Rudawy – ekipa kajakarska.

W młynie znajdziecie:

  • strefę gier planszowych.
  • warsztaty ze skóroróbstwa, frywolitki czółenkowej, zdobienia tkanin metodą batiku i twórczego recyklingu
  • atelier fotograficzne Mili Studio, gdzie będziecie mogli zrobić sobie portret
  • wystawy fotograficzne m.in. Bliski Wschód w obiektywie Pawła Kozłowskiego
  • kącik podróżnicy, a w nim min. opowieści Romka Husarskiego z Etiopii (Łapie się stopa? Jaką formę przybiera tam chrześcijaństwo? Jak żyją Jamajscy repatrianci? Co to jest czarny deszcz? Jakie znaczenie ma dzisiaj dla mieszkańców król Haile Selassie?) i Wojtka Ganczarka, który przekonać spróbuje, że Białoruś to prawdziwa egzotyka.

Polecamy zdjęcia Romka z Somalilandu

Zwieńczeniem imprezy będą dwa klimatyczne koncerty młodych krakowskich kapel: The Silver Owls (finalista tegorocznego festiwalu Bluesroads) oraz duet O/N z wiolonczelą, instrumentami perkusyjnymi i hipnotyzującą wokalistką.

15 czerwca to również after Święta Cyklicznego, które odbyło się tydzień wcześniej w Krakowie. Zapraszamy na poranny przejazd rowerowy do Młyna pod wodzą cyklistów!

Dokładny i aktualny program wydarzeń i wskazówki na temat dojazdu znaleźć można na stronie krakowskiego SLOTu.

Zapraszamy w sobotę, 15 czerwca, od godz. 10 do 22.30

Stary Młyn nad Rudawą
ul. Rodziny Poganów 9
Zabierzów

Bilety w cenie 10 zł w internetowej przedsprzedaży do 12 czerwca lub wyczerpania biletów
Ilość biletów ograniczona. Młyn pomieścić może maksymalnie 150 osób

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y