Kuba Pająk na Saharze. W tle jego podopieczni :) (Fot. Jakub Pająk)

Kuba Pająk na Saharze. W tle jego podopieczni :) (Fot. Jakub Pająk)

Dobra informacja dla mieszkańców Krosna i okolic. W najbliższy poniedziałek w Piwnicy PodCieniami slajdowisko Jakuba Pająka. Będziecie się z nim mogli wybrać na Saharę. My już to widzieliśmy – naprawdę warto.

Jakub będzie gościem cyklicznych „Krośnieńskich spotkań z podróżnikami” organizowanych w Piwnicy PodCieniami na Rynku. Zabierze widzów w liczącą prawie 1500 km sześciotygodniową wyprawę z karawaną wielbłądów, zmierzającą do kopalni soli na Saharze.

Opowie o tym jak wydobywa się „białe złoto Sahary”, jak dzień w dzień żywił się garścią daktyli i przypominającą dziwną breję mieszanką wody z mąką i jak zgubił wielbłąda na płaskiej jak stół pustyni. Będą to informacje z pierwszej ręki, Jakub wziął bowiem udział w karawanie jako zwykły poganiacz wielbłądów.

Dodam jeszcze, że Jakub na co dzień jest doktorantem geoturystyki na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska krakowskiej AGH. Naukowo zajmuje się Saharą, a za swoją wyprawę otrzymał nagrodę Kolosa za rok 2008 w kategorii „Podróże”.

Wstęp na spotkanie jest darmowy. Początek o godz. 18.

Komentarze: (1)

Barti 8 grudnia 2009 o 23:59

Polecam!!! Naprawdę warto się wybrać i posłuchać czego Jakub doświadczył podczas tej wędrówki! Niesamowita wędrówka w czasie!

Odpowiedz