Klub Podróżnik zaprasza do Indonezji. O rozsianym po tysiącach wysp państwie w Azji Południowo-Wschodniej opowie Małgorzata Drewa.

Indonezja to dokładnie 17 508 wysp. Około 6 tysięcy z nich jest zamieszkałych. Ludność Indonezji jest zróżnicowana pod względem kultury, języka, zwyczajów. Ta niesamowita różnorodność, a także powalające piękno tego dalekiego kraju, składa się na fascynujący miks. Miks, który trudno ogarnąć, ale niektórzy wciąż próbują.

Takiej właśnie próby podjęła się stypendystka indonezyjskiego programu edukacyjnego Darmasiswa – Gosia Drewa. Spędziła w Indonezji rok, ucząc się języka i starając się poznać choć trochę ten niezwykły kraj. Podczas pobytu udało jej się zwiedzić 13 wysp, zajrzeć do dżungli i wiosek legendarnych łowców głów, zobaczyć rzadkie rytuały, a w chwilach wolnych powylegiwać się na balijskich plażach. O tym wszystkim, a także o tym, jak uzależniający jest to kraj, postara się opowiedzieć, żeby podzielić się swoją miłością do tych dalekich ziem.

Warto dodać, że na 3 Żywiołach w Głodówce na Hyde Parku Gosia zajęła drugie miejsce za najładniejszy pokaz, a na festiwalu podróżniczym Kormorany w Olsztynie dostała nagrodę za najładniejsze zdjęcia.

Zapraszamy w piątek, 8 lipca, o godz. 19

Klub Podróżnik
ul. Felińskiego 37
Warszawa

Wstęp wolny!

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y