Wydawnictwo Videograf II i Klub Podróżnik w Warszawie zapraszają na spotkanie z Moniką Witkowską, autorką książki „Z plecakiem przez świat”.

W programie:
* pokaz slajdów z podróży po wszystkich kontynentach;
* rozmowa o książce „Z plecakiem przez świat”;
* konkurs o tematyce geograficznej;
* ciekawy poczęstunek (herbata z Ugandy, napar z koki, Indonezyjska kawa z Flores i suszone pędraki)

Monika Witkowska – podróżniczka, pilotka wycieczek i pisząca o podróżach dziennikarka. Odwiedziła około 150 krajów na wszystkich kontynentach, przy czym jej ulubioną formą poznawania świata są spontaniczne wyprawy, często w pojedynkę, lokalnymi środkami lokomocji albo autostopem. Rejonami, które najchętniej odwiedza, są kraje islamu (zwłaszcza Turcja, Oman i Algieria) oraz Ameryka Południowa. Pasję podróżowania łączy z różnymi hobby, takimi jak żeglarstwo morskie (opłynęła Przylądek Horn, uczestniczyła w rejsach przez Atlantyk i Pacyfik), wspinaczka wysokogórska (zdobyła wiele szczytów w Alpach, na Kaukazie, w Andach i Himalajach), a także nurkowanie, windsurfing, narciarstwo czy sporty powietrzne (zaliczyła kurs spadochronowy i paralotniowy).
„Z plecakiem przez świat” to bogato ilustrowany poradnik, przeznaczony dla tych, których nie satysfakcjonują zorganizowane wyjazdy grupowe. W swojej książce Monika Witkowska zawarła doświadczenia z podróży po wszystkich kontynentach, krajach zróżnicowanych kulturowo i geograficznie. Opisane przez nią „wzięte z życia” sytuacje pokazują, co w czasie podróży może nas spotkać, jakie błędy możemy popełnić i jakie mogą być ich konsekwencje. Snując barwną reporterską opowieść o podróżach w egzotyczne zakątki świata, autorka odpowiada na szereg pytań, które nasuwają się potencjalnym poszukiwaczom przygód: Czy każdy może zostać podróżnikiem? Czy podróżować samotnie, czy skompletować ekipę? Jak wybrać właściwy cel i gdzie zdobyć potrzebne informacje? Jak załatwić potrzebne dokumenty i gdzie kupić tani bilet? Jak przygotować ekwipunek? Jak ułożyć plan zwiedzania?

Zapraszamy – 8 czerwca 2010 o godz. 19

Klub Podróżnik Cafe Bar

ul. Chłodna 39/9

Warszawa

Komentarze: Bądź pierwsza/y