Sztokholm

Zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieści o Szwecji oglądanej od strony morza. Prezentację poprowadzą żeglarze i członkowie Stowarzyszenia Jachtklub Łomianki Piotr Kajak i Maciej Mickiewicz.

Podróżnicy opowiedzą o:

  • Tygodniu Średniowiecza, na kilka dni miasto Visy na wyspie Gotlandia „przenosi się w czasie”.Visby zmienia swoje oblicze i staje się areną dla rozgrywających się średniowiecznych turniejów, pomiędzy domami wędrują najróżniejsi rycerze a miejscowa ludność przebiera się w stroje z dawnej epoki i urządza pokazy rękodzielnictwa. – Kanale Gota, jest to najdłuższy śródlądowy kanał wodny w Szwecji. Jego długość wynosi prawie 191 kilometrów i łączy Morze Bałtyckie z Morzem Północnym. Budowa kanału trwała od 1809 do 1832 roku, zastosowano 58 śluz, które różnicują poziom wody w kanale, aż do wysokości prawie 92 m n.p.m. nad jeziorem Viken.
  • Sztokholmie i Szkierach czyli skalistych wysepkach u wybrzeża Szwecji, które tworzą archipelag a zarazem wyjątkowo malowniczy labirynt wystających małych skał lub dużych wysp porośniętych lasami.

Zapraszamy w środę, 17 kwietnia, o godz. 18

Bielański Ośrodek Kultury
ul. Goldoniego 1
Warszawa

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y