Tym razem pojedziemy do Uzbekistanu. (Fot. Grzegorz Petryszak)

Tym razem pojedziemy do Uzbekistanu. (Fot. Grzegorz Petryszak)

„Uzbekistan – na jedwabnym szlaku” to tytuł pokazu zdjęć przygotowanego przez Grzegorza Petryszaka. Na spotkanie z cyklu „Świat bliżej niż sądzisz…” zaprasza Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda”.

Będzie to ostatnie slajdowisko w tym roku akademickim. Grzegorz Petryszak zabierze nas w podróż do Azji Centralnej. Pokaże starożytne miasta rzadko odwiedzane przez dzisiejszych turystów i nadal kryjące w sobie wiele tajemnic.

Zajrzymy od Samarkandy, przespacerujemy się po Bucharze, której starówka wpisana jest na listę zabytków UNESCO. Zobaczymy nie tylko słynne mauzoleum Samanidów, którzy trzęśli Środkową Azją, ale też liczne meczety. Pojedziemy również do starożytnej Chiwy, należącej do najstarszych miast Azji Środkowej. Kolejny postój to porażające miasto Mojak, które nie tak dawno było miastem portowym nad brzegiem Jeziora Aralskiego. Na terenie miasta-widma walają się wraki statków, a pośród na wpół opuszczonych zabudowań wieje wiatr, który jeszcze nie tak dawno wiał w żagle wielu statków cumujących w tym porcie. Obecnie niesie już ze sobą tylko kurz i sól z dawnego dna jeziora Aralskiego.

Zapraszamy we wtorek, 14 czerwca, o godz. 19

Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego (pawilon sportowo-dydaktyczny, sala 9)
ul. Rakowicka 27, Kraków

Wstęp wolny!

Komentarze: Bądź pierwsza/y