Bodek i Piotrna rowerach przejechali Alpy.  (fot. archiwum wyprawy)

Bodek i Piotrna rowerach przejechali Alpy. (fot. archiwum wyprawy)

Dwie rowerowe opowieści w zupełnie nowym miejscu. Szczeciński Klub Podróżnika SzKaPa zaprasza na slajdowisko w Klubie Hormon.

Pierwszy pokaz należał będzie do chłopaków z wyprawy Enkon Transalp 2011. Bodek Macal i Piotr Dul opowiedzą o tym, jak na rowerach przekraczali Alpy. Trawers Alp z północy w kierunku południowym, rozpoczęli w Austrii, w dolinie Stanzertal, przedarli się przez szwajcarską, a następnie włoską część Alp, by zakończyć nad leżącym w północnych Włoszech, największym i najczystszym jeziorem tego kraju – Gardą.

Wyprawa zajęła im dziewięć dni. Przejechali przez trzy kraje, pokonali 600 kilometrów i 15 tysięcy metrów podjazdów.

Drugi pokaz to podróż Z tatą dookoła Polski… i dalej. O swojej przygodzie opowiedzą Marek Miłoszewski z synem Mateuszem.

– Czy pojawienie się dzieci przekreśla realizację marzeń o podróżach? Czy rower trzeba odwiesić na kołek? Nie, wystarczy przecież jechać tylko trochę wolniej – z takiego założenia wyszedł Marek i zabrał 8-letniego Mateusza w pierwszą podróż. Od tego czasu, a był rok 2007, objechali na rowerach już całą Polskę, pokonali ponad 3200 kilometrów i spotkali wielu wspaniałych ludzi.

Zapraszamy we wtorek, 7 lutego 2012, o godz. 19.30

Klub Hormon
Monte Cassino 6
Szczecin

Wstęp wolny

Jeszcze więcej Imprez Podróżniczych

Komentarze: Bądź pierwsza/y