Iran, Afganistan, Kazachstan i Turkmenistan będzie można zobaczyć w trakcie kolejnego podróżniczego spotkania organizowanego przez krakowską kawiarnię Cudowne Lata.

Gościem będzie podróżnik, który odwiedził już ponad 80 krajów – Witold Repetowicz. Gości kawiarni będzie starał się przekonać, że Iran to nie tylko ruiny Persepolis, obfitujący w zabytki Esfahan czy też miasto poetów i ogrodów Shiraz. Będzie chciał pokazać różnorodność nie tylko samego Iranu ale również ziem wchodzących w skład irańskiego imperium w czasach starożytnych: Hareiwy, Margiany i Partii.

– Zabierzemy was w podróż m.in. przez Kermanszach, z jego bezcennymi płaskorzeźbami w Taqe Boston i na skale bisotuńskiej, przez irański Azerbejdżan, w którego górach ukryte są ormiańskie kościoły i średniowieczne zamki, przez Ardebil z unikalnym mauzoleum szejka Safi ad Dina oraz przez spieczony słońcem Chorasan z tajemniczymi, średniowiecznymi wieżami astronomicznymi – zapowiada Witold Repetowicz.

W drugiej części spotkania odwiedzić będzie można współczesny Herat w Afganistanie i przekonać się, że kraj ten to nie tylko znana z przekazów medialnych wojna.

– Stąd ruszymy na północ, do Merwu, ważnej twierdzy achemenidzkiej, sasanidzkiej i seldżuckiej, a później do partyjskiej stolicy Nissy skąd w II w p. n. e. Arsacydzi wyruszyli na podbój Iranu. Podróż skończymy w peryferyjnym regionie Kazachstanu – Mangistau, będącym celem pielgrzymek Kazachów – dodaje Repetowicz.

Zapraszamy w niedzielę, 17 listopada 2013 r., o godz. 17

Kawiarnia Cudowne Lata
ul. Garncarska 5
Kraków

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y