W trakcie pokazu o Tanzanii można się będzie wybrać na safari. (Fot. Elżbieta Wiejaczka)

Krakowski Klub Podróżników „Śródziemie” zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze. Gościem będzie Elżbieta Wiejaczka, która opowie o swojej podróży do Tanzanii.

Pokaz zatytułowany jest „Tanzania – Kilimandżaro, Safari, Zanzibar”. Tak jego autorka pisze o zdobyciu najwyższej góry Afryki: – Niektórzy mówią, że wejście na Kilimandżaro to pestka, a potem okazuje się, że najbardziej wysportowani nie wchodzą z powodu choroby wysokościowej. Powyżej kilku tysięcy metrów zaczynają się bóle głowy, przewroty w żołądku i trudności z oddychaniem. Powyżej kilku tysięcy metrów zaczyna się też intensywny błękit nieba, na którego tle odcina się Śnieżna Góra. To dla tych widoków i dla wędrowania opuszczamy dom. W pewnym momencie najważniejsi okazują się ludzie, którzy idą obok – przewodnik i jego pomocnicy. To oni sprawdzają, czy nasz przyspieszony oddech jeszcze mieści się w normie, to oni zachęcają, żeby iść, kiedy zmęczenie podpowiada nam odwrót. Oni rozgrzewają zmarznięte dłonie, podają ginger tea, niosą plecak najsłabszym…

W trakcie pokazu w klubie Śródziemie będzie się tez można wybrać na afrykańskie safari oraz należącą do Tanzani wyspę Zanzibar, pełna przypraw i owoców morza.

Zapraszamy – 18 października o godz. 19

Klub Podróżników „Śródziemie”

Kraków, pl. Wszystkich Świętych 8

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y