The Art of Ride to festiwal filmowy na którym spotykają się dwie pasje: podróże i motocykle. Więc będzie o jeździe bez trzymanki.

W ciągu dwóch dni będzie można obejrzeć filmy z podróży motocyklowych, a także posłuchać opowieści podróżników z Polski i spoza jej granic.

Wśród zaproszonych gości pojawi się m.in. Ricardu Fite Gonzalez z Hiszpanii, który opowie o swojej samotnej podróży z Barcelony do Ułan Bator na dwudziestoletnim motocyklu Yamaha, a także Steve Coleman z USA – emerytowany operator ruchu lotniczego, który od kilku paru lat dzielnie przemierza wschodnie krainy na swoim jednocylindrowym BMW.

Mircea Moldovan z Rumunii opowie o samotnej podróży na motocyklu Honda Africa Twin z Rumunii przez Azję Środkową do Ułan Bator i z powrotem przez Rosję – trzydzieści tysięcy kilometrów, trzy miesiące w trasie.

Warto dodać, że wśród prelegentów będzie także kobieta. Olga Kicińska, znana jako Kopciuszek Motocyklowy, przemierza na malutkiej Hondzie XR 125 zakątki Europy.

Filmy na festiwalu The Art Of Ride:

  • Motocykle 3D: Jazda na krawędzi – Richard De Aragues, Wielka Brytania
  • Mondo Enduro, Terra Circa oraz Motomongolia – Przemysław Sobotowski, Pawel Lachowski, Maciej Swiniarski, motoenduro.pl
  • MotoSyberia 2007 1.0 oraz MotoAfryka – Maciej Świniarski, Mirosław Kolerski – motosyberia.com
  • Motoleopardmotoleopard.blogspot.se
  • Sibirsky Extremesibirskyextreme.com
  • Hindukusz na motorze – Krzysztof Samborski

Szczegółowy program znajdziecie na stronie: www.theartofride.com.

 

Zapraszamy 18-19 maja 2012r.

Kino studyjne Partia
Ruda Śląska

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y