TKN Wagabunda zaprasza na kolejne slajdowisko z cyklu Świat bliższy niż sądzisz. Gośćmi będzie ekipa Richter Expedition Aconcagua 2011 – wyprawy, która otrzymała miano „Wyczynu Roku” w plebiscycie National Geographic Traveler.

Czteroosobowy zespół w składzie Arek Mytko, Bogdan Bednarz, Łukasz Żelechowski oraz Piotr Pogon podjął w styczniu 2011 r. próbę zdobycia najwyższego szczytu Ameryki Południowej – andyjskiego Aconcagua (6962 m n.p.m). Wyprawa zakończyła się sukcesem, ale jej dramatyczny przebieg odbił się echem w kraju i zagranicą. Prezentacja ukaże nie tylko przebieg wyprawy, ale także nieznane, często zabawne aspekty wspinaczki wysokogórskiej osób z tak nietypowymi dysfunkcjami zdrowotnymi.

Zespół wspinaczy jest niecodzienny: eksplorator Patagonii, ratownik beskidzkiej grupy GOPR, niewidomy podróżnik-dziennikarz oraz doradca CSR, który w wolnych chwilach organizuje niecodzienne wyprawy. Ten ostatni to Piotr Pogon, który po trzykrotnej walce z nowotworem, zmienił kierunek swojego życia osobistego i zawodowego. Był inicjatorem m.in. wyprawy na Kilimandżaro z grupą osób niepełnosprawnych, zdobycie szczytu Aconcagua z osobą niewidomą czy charytatywnej wyprawy na Mt.Kenya. To także pierwszy w historii triathlonista po resekcji płuca.

Zapraszamy we wtorek, 27 listopada 2012, o godz. 19.00

Pawilon Sportowo-Dydaktyczny, sala nr 9
Uniwersytet Ekonomiczny
ul. Rakowicka 27
Kraków

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y