Turystyczne Koło Naukowe ”Wagabunda” zaprasza na spotkanie z Tomkiem Michniewiczem, autorem książki „Samsara”. Tomek opowie o miejscach w Azji, które są niedostępne dla zwykłych turystów: o obozie nepalskich maoistów, Festiwalu Wegetariańskim na Phuket, o Świątyni Czaszek w Bangkoku, przemytnikach sztuki w Kambodży czy o przedziwnych rytuałach plemiennych w górach Laosu. Opowie też o kulisach powstawania „Samsary” i pokaże niepublikowane dotąd zdjęcia ze swoich podróży po Dalekim Wschodzie.

„Samsara. Na drogach, których nie ma” opowiada o nieodstępnych zakątkach Azji i o tym, jak bardzo jej nie rozumiemy. Dla jednych wartka przygodówka, dla innych wnikliwa, mądra historia, nad którą trzeba się zastanowić. Jest to pierwsza polska książka, której towarzyszą tak rozbudowane multimedia – filmy, photocasty i dźwięki, które nadaja nowy wymiar miejscom i wydarzeniom opisywanym w książce. Możecie je zobaczyć na oficjalnej stronie książki.

„Dla tych, którzy lubią wiedzieć co nieco o treści: hinduscy czarownicy, obozy maoistów w Nepalu, krwawe rytuały w Laosie, dżungle, buddyjskie klasztory, łapacze kobr królewskich, przemytnicy sztuki… Dzieje się dużo i szybko. Recenzje dziennikarzy nie pozostawiają wątpliwości: jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w literaturze podróżniczej ostatnich lat.”

Tomek Michniewicz: dziennikarz znany z anteny radiowej Trójki, fotograf, redaktor naczelny portalu podróżniczego www.koniecswiata.net, autor programu „Trójka Przekracza Granice”. Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Publikował m.in. w „Polityce”, „Playboyu”, „Rzeczpospolitej” i „Podróżach”. Specjalizuje się w ultratanich wyjazdach z dużą dozą adrenaliny.

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek 18.05.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Komentarze: Bądź pierwsza/y