„Kiedy w 1999 roku przyjaciele namawiali mnie byśmy odwiedzili północny Pakistan, zastanawiałem się czy jest tam coś ciekawego do zobaczenia… W odpowiedzi usłyszałem: góry.” – na relację Piotra Paligi zaprasza krakowski Klub Podróżników Atlantyda.

Tytuł spotkania mówi sam za siebie: „King of The Mountains… czyli trekking do bazy pod K2 (8611m n.p.m.) w górach Karakorum”. Po ostatniej wizycie w Indiach, czas na Pakistan. O wyprawie w góry Karakorum opowie Piotr Paliga, który tak wspomina swoja podróż:

„Kiedy w 1999 roku przyjaciele namawiali mnie byśmy odwiedzili północny Pakistan, zastanawiałem się czy jest tam coś ciekawego do zobaczenia… W odpowiedzi usłyszałem: góry. Po miesięcznym pobycie i powrocie z wyprawy już wiedziałem: to nie są góry, tam znajdują się najpiękniejsze GÓRY na świecie jakie widziałem, tam jest pasmo KARAKORUM! W wakacje 2008 roku odwiedziliśmy je ponownie. Zapraszam Was na opowieść z jednej z najciekawszych wypraw, jakie było nam dane przeżyć: z trekkingiem do bazy pod K2 (8611 m n.p.m.) w towarzystwie ekipy 34 wspaniałych pakistańczyków, przekroczeniem przełęczy Gondogoro La (5940 m n.p.m.), z której rozciąga się wspaniała panorama z czterema ośmiotysięcznikami. A to wszystko w cieniu jednej z największych tragedii himalaizmu, która rozegrała się praktycznie na naszych oczach…”

Zapraszamy w poniedziałek, 27 czerwca, o godz. 19

Klub Pauza
ul. Floriańska 18
Kraków

Wstęp wolny!

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y