Zrealizowana w 2010 roku wyprawa na Islandię zakończyła się pełnym sukcesem. Choc łatwo nie było... (Fot. Grzegorz Gontarz)

Zrealizowana w 2010 roku wyprawa na Islandię zakończyła się pełnym sukcesem. Choc łatwo nie było... (Fot. Grzegorz Gontarz)

Grzegorz Gontarz z ekipy Wazari Team już raz gościł w rzeszowskim Remoncie. Opowiadał wtedy o przeprawie przez Grenlandię. Teraz wraca, by pokazać film i zdjęcia z wyprawy „Tryptyk islandzki – Islandia 2010”.

„Tryptyk islandzki – Islandia 2010” to nietypowe przedsięwzięcie zrealizowane na wyspie lodu i ognia. Kilkutygodniowy trawers trójki śmiałków przez wnętrze Islandii – ze wschodu na zachód – wykonany w stylu alpejskim oraz bez wsparcia z zewnątrz. Zakończony sukcesem, stał się pierwszym trawersem wyspy przez Interior i lodowce Vatnajökull i Hofsjökull, przez które wyznaczono dwie nowe drogi.

Było to wyzwanie, którego realizacja wymagała ogromnego wysiłku fizycznego. Chłopaki z Wazari Team zmagali się z trudnym terenem, lodem, śniegiem, szczelinami, nieujarzmionymi lodowcowymi rzekami, wiatrem, wulkanami i  ponad 300 kilogramowym ekwipunkiem, który był niezbędny do samodzielnego pokonania wyznaczonej trasy.

Zapraszamy w piątek, 8 lipca, o godz. 20

Remont Pub
ul. Mochnackiego 23
Rzeszów

Wstęp – 5 zł

Komentarze: Bądź pierwsza/y