Piotr Strzeżysz w trakcie podróży przez Stany Zjednoczone

Jednym z gości trzeciego Wachlarza będzie Piotr Strzeżysz. To ten z lewej... (Fot. Piotr Strzeżysz)

Zbliża się trzecia edycja Wachlarza, czyli cyklu podróżniczych spotkań, których pomysłodawcami są Ania i Jakub Górniccy, autorów bloga podrozniccy.com. Tym razem będzie o oryginalnych pomysłach na podróżowanie.

Wachlarz ma tę zaletę, że możecie brać czynny udział w spotkaniu. To bardziej dyskusja niż pokaz zdjęć z podróży. Możecie więc pytać, opowiadać, rozmawiać z zaproszonymi gośćmi. Podczas trzeciej edycji będą to:

  • Busem Przez Świat, czyli studenci, którzy mimo braku pieniędzy postanowili spełnić swoje marzenie – zwiedzić cały świat. Kupili w tym celu busa, przerobili go na podróżniczego kampera, dzięki dorywczym pracom uskładali na paliwo i ruszyli w drogę. Jeżdzili juz po Europie i Stanach Zjednoczonych. Teraz przymierzają się do podboju Australii.
  • Paragon z podróży, czyli nasi dobrzy znajomi – Patryk Świątek i Bartek Szaro, autorzy bloga paragonzpodrozy.p, na którym udowadniają, że podróżowanie na własną rękę to najlepsza rzecz na świecie. Można to w dodatku robić za niewielkie pieniądze.
  • Autostopem przez życie, czyli Przemek Skokowski, student z Gdańska, który od kilku lat podróżuje autostopem. Jechał niemal wszystkimi rodzajami samochodów, poznał Rosjan, którzy opowiedzieli mu wszystko o prostytucji, narkotykach i przestępczości, we Francji spał w kryjówce armeńskich imigrantów, na Bliskim Wschodzie i Bałkanach pytał, czym są miłość, szczęście i marzenia.
  • Piotr Strzeżysz, czyli szalony rowerowy podróżnik, który od dwudziestu lat przemierza świat na dwóch kółkach i jak sam mówi, gdyby nie mógł jeździć rowerem, to zostałby ptakiem. Piotr jest autorem książek Campa w sakwach i Makaron w sakwach, prowadzi bloga onthebike.pl.

Zapraszamy w poniedziałek, 24 czerwca 2013, o godz. 19

Cafe Kulturalna
Plac Defilad 1
Warszawa

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y