Maria Kordalewska: Tybet - chińska droga nad przepaściąStudencki Klub Górski zaprasza na slajdowisko podróżnicze, w trakcie którego przeniesiemy się w podróż do Tybetu. Po tej tajemniczej części Chin oprowadzać będzie Maria Kordalewska.

Dziś wyprawę do Tybetu sprzedaje się w pakiecie. Przejazd autokarem de lux, przeszkolony przewodnik, zwiedzanie miejsc tylko odpowiednio przygotowanych… Sukces gwarantowany albo zwrot pieniędzy. Na dachu świata stworzono bowiem turystyczną enklawę, której podstawą stała się jedna z największych tragedii XX w.

Każdego dnia tłum Tybetańczyków krąży wokół byłej siedziby Dalai Lamy w Lhasie mrucząc dawne mantry zagłuszane rykiem silników. W restauracjach jada się tradycyjne, tybetańskie potrawy za pomocą pałeczek. Oto prowincja chińska. Dyktatura, która narzuca swoje prawa i zasady.

– Istnieje jednak takie miejsce na Ziemi, gdzie spotkać można uśmiechniętych Tybetańczyków, gdzie wiara w odzyskanie niepodległości jest wciąż żywa. O tym wszystkim co widziałam i co przeżyłam opowiem i pokażę. Bo trzeba o tym mówić. Zapraszam na „wycieczkę” do Tybetu! – mówi Maria Kordalewska.

Zapraszamy w środę o godz. 20:15

Aula Starego BUWu, Kampus Główny UW
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Wstęp wolny!

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y