Kolejna porcja slajdów podróżniczych na ekranie warszawskiego kina Wisła. W podróż do Nepalu zabierze widzów Ania Skompska.

Na spotkanie zaprasza Klub Podróży Jarema. Pokaz Ani Skompskiej zatytułowany jest „U stóp  Kanczendzongi”.

– Nepal zawsze należał do tych miejsc, które świadomie omijaliśmy, wodząc palcem po mapie – opowiada Ania. – Nigdy nie rozważaliśmy tego kraju jako celu wakacyjnej podróży. Himalaje Nepalu kojarzyły nam się z zatłoczonymi szlakami wokół Annapurny lub w rejonie Everestu, tragarzami niosącymi cały dobytek swoich klientów oraz licznymi górskimi hotelikami, serwującymi wszelkie przysmaki białego człowieka. Splot przeróżnych okoliczności sprawił jednak, że pewnej jesieni udaliśmy się właśnie do Nepalu. Aby uniknąć przemierzania szlaków w tłumie trekkersów, jako cel obraliśmy stosunkowo mało popularny i trudno dostępny rejon Kanczendzongi (8586 m n.p.m.) – trzeciego co do wysokości szczytu świata.

Pomimo tego, że podróż od wylotu z Warszawy do rozpoczęcia trekingu trwała bity tydzień, to jednak trud się opłacił, a wybór okazał się trafny. Malownicze wioski, w których zatrzymał się czas, bujna przyroda oraz białe ściany himalajskich gigantów to wrażenia i widoki, których się nie zapomina.

Zapraszamy 13 lutego o godz. 12.15
Kino Wisła
pl. Wilsona 2, Warszawa

Komentarze: Bądź pierwsza/y