Wolontariat w Afryce, mały nosorożec

Natalia i jej mały podopieczny

Wachlarz podróżniczy to spotkania, których celem są rozmowy, a nie pokazywanie slajdów. A czwórka to dobra liczba, może dlatego czwarty wachlarz będzie ambitnie  – o „podróżach, które zmieniają świat”.

Osoby, które podróżują po to, aby zrobić coś dobrego, za darmo, charytatywnie, z pasji, dając innym kupę radości. Znacie takie? My znamy. Jedna z nich nawet została zaproszona na Wachlarz: Natalia Rożniewska, studentka weterynarii, miłośniczka zwierząt, pasjonatka podróży. O tym jak łączy pasję do podróży i dzikich zwierząt z pasją naukową pisała niejednokrotnie na Peronie Czwartym. Leczyła złamane skrzydła drapieżnych ptaków i kastrowała bezdomne psiaki z hinduskich ulic. W RPA opiekowała się miesięcznym nosorożcem, którego matkę postrzelili kłusownicy, zaś w boliwijskiej dżungli wyprowadzała na spacer ocelota. Badała rozród pand wielkich w Chinach, a niedawno wróciła z Afryki, gdzie uczestniczyła w akcji ratowania nosorożców. Ma o czym opowiadać.

Będziecie mogli też poznać Anią Goworowską, która postanowiła przeprowadzić akcję charytatywną i wybudować szkołę w Ghanie. Udało się stworzyć w Bundoli nie tylko szkołę, ale też studnię i elektryczność!

Polecamy: Bundoli w obiektywnie Ani Goworowskiej

Inni goście Wachlarzu numer cztery to:

  • Maciek Cypryk i Tomek Grzywaczewski, którzy wraz ze znajomymi wymyślili Wyprawę Martwa Droga 2013. To projekt poświęcony jednemu z najbardziej monstrualnych projektów Stalina: niedokończonej kolei-widmo, czyli Transpolarnej Magistrali Kolejowej, zwanej Martwą Drogą lub Drogą Umarłych.
  • Basia Rostek, która wraz z Sylwią Skalską pojechała na Sri Lankę słuchać kobiecych opowieści w ramach projektu Kobieta planeta, czyli Lankijki same o sobie.
  • Agnieszka Kopińska, uczestniczka sztafety Afryka Nowaka przez Republikę Środkowoafrykańską, współtwórczyni projektu socialtraveling, członkini Stowarzyszenia Dookoła.

Zapraszamy we wtorek, 22 października 2013, o godz. 19

Cafe Kulturalna
Plac Defilad 1
Warszawa

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y