Krzysztof Paul to postać nieprzystająca do żadnych ram:  żeglarz, alpinista, polarnik, pracownik Politechniki Gdańskiej na emeryturze, a obecnie właściciel nieźle prosperującej firmy.

W 2001 roku wyruszył na biegun północny z komercyjną wyprawą Marka Kamińskiego.

– Gdy dochodziłem do bieguna, byłem tak zmordowany, że się przewróciłem. Szliśmy w trójkę. Moim partnerom zdawało się, że trzeba mi pomóc. „Nie dotykajcie, bo zabiję” – warknąłem. Może to jest buńczuczne zachowanie. Ale taki jestem.

W latach 1980–1990 był prezesem Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto i do dziś tę dekadę w historii klubu nazywa się złotą. Skiper, który ze swoją załogą trzy razy sięgał po mistrzostwo Polski jachtów morskich – w latach 2002, 2003 i 2004, oraz Puchar Polski na jachcie „Duży Ptak”.

Na kolejnych warsztatach „Szerokie Horyzonty” nasz gość, który podczas swojej długiej kariery podróżniczo – wyprawowej niejednokrotnie miał do czynienia z bardzo niskimi temperaturami opowie o zagadnieniu zimna. Odczucie to towarzyszy wszelkim wyprawom w rejony polarne, wysokie góry czy choćby podczas wędrówek w miesiącach zimowych po naszym ojczystym kraju. Opowie o tym jak należy się przygotować na spotkanie z zimnem, jakie mogą być konsekwencje wychłodzenia lub odmrożeń, co ze sobą zabrać na zimową wyprawę. Wszystkie porady będą wzbogacone o zdjęcia z wypraw m.in. na największy norweski płaskowyż Hardangervidda, gdzie sam Roald Amundsen podczas przygotowań przed jedną ze swoich wypraw błądził przez pięć dni i gdzie również dzisiaj trenują polarnicy.

Zapraszamy – 27 maja o godz. 18

GCOP

ul. 3 Maja 27/31, Gdynia

Komentarze: Bądź pierwsza/y