8  grudnia 2010 r. zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Synowca „Moje podróże – smak Orientu”. Wystawa czynna będzie do 3 stycznia 2011 r. Wstęp wolny!

W każdą podróż Krzysztof Synowiec zabiera ze sobą aparat fotograficzny. Fotografia obok podróży to druga jego pasja. Fotografuje używając aparatów analogowych, większość fotografii powstaje w postaci gotowych slajdów. Wystawa „Moje podróże – smak Orientu” jest jego drugą autorską wystawą.

Krzysztof Synowiec urodził się 13 października 1969 roku w Krakowie. Obecnie mieszka w Radlinie. Podróżnik i fotograf. Podróżami interesował się już w dzieciństwie, czytał książki podróżnicze, oglądał filmy dotyczące dalekich wypraw. Z czasem zrodziło to pragnienie, by pojechać tam i zobaczyć wszystko na własne oczy.

Dziecięce marzenia udało się zrealizować w wieku dojrzałym. Na pierwszy ogień poszły Indie. I tak w 2001 roku zorganizował swoją pierwszą wyprawę do tego egzotycznego kraju (wcześniej podróżował jedynie w formach zorganizowanych do Afryki Północnej oraz państw europejskich). Od tego czasu praktycznie każdego roku Krzysztof Synowiec podejmował nową wyprawę.

Oprócz kilkakrotnych podróży do Indii, zaliczył również bezdroża Indonezji, Sri Lanki, Birmy, Laosu oraz Maroka. Poszczególne wyprawy trwały od pięciu do siedmiu tygodni. Poprzedzał je zawsze proces długotrwałych przygotowań i planowania różnych wariantów trasy.

Sam tak oto mówi o swojej podróżniczej przygodzie: „Zwykle nie skupiam się na miejscach, gdzie pojawiają się wszyscy turyści odwiedzający dany kraj i staram się docierać do zakątków mniej znanych, znajdujących się niejako na uboczu głównych szlaków turystycznych i pomijanych przez popularne przewodniki. Tam spotyka się ludzi o wiele bardziej autentycznych, niezmanierowanych jeszcze przez tłumy turystów z Zachodu. Na szczęście miejsc takich w Azji czy w Afryce pozostało jeszcze bardzo wiele.”

Zapraszamy 8 grudnia godz. 18:00
Galeria Oblicza
Rybnickie Centrum Kultury
ul. Saint Vallier 1, Rybnik

Komentarze: Bądź pierwsza/y