Ekipa wyprawybusem.pl

Wesoła ekipa z busa.

Ekipa wyprawybusem.pl to grupa studentów, którzy pewnego dnia postanowili spełnić swoje marzenie o tanim oraz pełnym przygód zwiedzaniu świata. O tym jak to zrobili opowiedzą w trakcie Wieczoru Podróznika w rzeszowskim pubie Kontakt.

Zaczęło się od zbiórki pieniędzy, zakupu VW T3 Caravelle z 1988 roku i pierwszej podróży, która rozpoczęła się dokładnie 6 sierpnia 2011 roku. Trasa wiodła szlakiem stolic Europy Środkowej: począwszy od Bratysławy, poprzez Budapeszt i Wiedeń, na Pradze skończywszy.

Wyprawa trwała blisko miesiąc i stanowiła dla nich dość duże wyzwanie zarówno logistyczne (jak zmieścić bagaże siedmiu kobiet do jednego auta?), kulturowe (dlaczego pani w kiosku nie mówi po angielsku ani niemiecku?), jak i mechaniczne (czemu pojazd stoi jak ma jechać?). Była to dobra szkoła podróżniczego życia, która pokazała im, że tak naprawdę człowiek nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, co spotka go podczas tego typu wyjazdu. Są chwile dobre i złe, czasami nawet momenty zwątpienia czy pewne zgrzyty (dziewięć osób zamkniętych na kilka tygodni w ciasnym „ogórku” to dość wybuchowa mieszanka). Bywa ciężko, ale możliwość dotknięcia, poczucia czy zobaczenia na własne oczy tego, co do tej pory widziane było jedynie przez pryzmat grafiki wyświetlanej na monitorze czy oglądane na książkowych fotografiach, jest wystarczają nagrodą, aby podjąć wysiłek zorganizowania niezapomnianej podróży.

Polecamy: Inna Francja. Zdjęcia z Normandii i Bretanii

Zachwyceni pięknem Europy postanowili, że realizowany przez nich projekt wyprawybusem.pl nie będzie tylko jednorazowym epizodem, ale corocznym sposobem spędzania jednego z wakacyjnych miesięcy. Zdecydowali, że podczas „wyprawy2012” wyruszą na zachód – trasa ich podróży objęła Niemcy, Holandię, Belgię, Francję oraz Luksemburg. Podczas kolejnej już eskapady mieli okazję nie tylko zwiedzić i zobaczyć wiele pięknych miejsc, ale i podjąć wyzwanie kąpania się w toaletach we francuskim E.Leclercu, mieszkania w 8 osób na powierzchni nie przekraczającej 8m2 NON-STOP przez 29 dni, codziennego pakowania i rozpakowywania samochodu, sikania na polu kukurydzy, robienia prania nad rzeką, przygotowywania jedzenia w najdziwniejszych warunkach, spania w namiocie W NAMIOCIE czy też w sąsiedztwie stada francuskich byków.

Podczas spotkania zaprezentują zdjęcia oraz opowiedzą o tym, jak wyglądały ich podróże i przygotowania do nich. Dowiecie się też  jak sprawić, by miesięczna podróż po Europie kosztowała zaledwie 1000 zł.

Zapraszamy w piątek, 19 kwietnia, o godz. 20

Pub Kontakt
ul. Dymnickiego 5
Rzeszów

Wstęp: 5 zł

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y