Oblicza Sahary - jedno ze zdjęć z zamykającej ten ranking galerii. (Fot Anna Krukowska)

Kolejne pół roku za nami, przedstawiamy więc krótkie podsumowanie tego co najchętniej czytaliście na peronie od stycznia do czerwca 2011. Są tu znowu laydyboysi, są Robb z Anią z ostatniego rankingu. Reszta to historie w dziesiątce nowe, choć w przypadku tematu numer jeden, zupełnie nieaktualne.

  1. Wolontariat w Afryce. Trwa rekrutacja w AIESEC – pan Google nas polubił z tym wolontariatem. Wpiszcie go razem z Afryką i peron wyskakuje strasznie wysoko. Wszystko spoko oczywiście, nie gniewamy się, tyle że rekrutacja trwała do 1 listopada 2010. Nie ma się co jednak martwić – będą następne. Napiszemy o nich.
  2. 7 pomysłów na Mediolan – Ewka jeździ po Mediolanie. Wpada na zakupy, zagląda do kuchni i na stadion AC Milan, bywa też w kościołach. Turystycznie jest aż miło.
  3. Podróżując z dzieckiem – Anka i Tom pokazali, że nawet z sześciomiesięcznym dzieckiem można wyruszyć w wymarzoną podróż. Te zdjęcia szczególnie przypadły Wam do gustu. Ich główna bohaterka to mała Hania, reszta jest tylko tłem…
  4. Kwestionariusz Identyfikacji Elitarności Podróżnika – tekst, który sporą część rozbawił, ale i niejednego oburzył. Jaśkowi się za to trochę oberwało w komentarzach („Co za żenada. Uważam, ze autor testu musi mieć straszne kompleksy”), mi po rozwiązaniu wyszło, że nie jestem nawet sobą. W sumie to było śmiesznie :)
  5. 7 powodów, dla których ludzie nie podróżują – kolejna „siódemka” Ewki. Tym razem na warsztat poszły najpopularniejsze „wymówki” na niepodróżowanie. Bo nie ma kasy, bo nie ma z kim, bo z dziećmi się nie da, bo zupa była za słona…
  6. Ladyboy Show – szalona noc w Bangkoku – znana z poprzedniego rankingu galeria zdjęć z pełnej uciech stolicy Tajlandii. Chłopcy, którzy nie czuja się mężczyznami, przebierają się za dziewczyny, którymi też się nie czują, jednak wydaje im się, że w sukienkach i makijażu bardziej im do twarzy… Albo jakoś tak, sam nie wiem.
  7. 8 rzeczy, których możesz spodziewać się po yerba mate – jeden z pierwszych tekstów, którym Paweł rozpoczął na peronie wychwalanie zalet i właściwości yerba mate. Sami często łykamy, dlatego oddaliśmy mu przestrzeń na serwerze z wielką przyjemnością.
  8. Świat jest pełen dobrych ludzi – z Anką i Robbem rozmawialiśmy tak dawno, że zdążyli już od tego czasu przejechać Jedwabny Szlak i wrócić do domu. Teraz czekamy na książkę Robba o takim samym, jak wywiad tytule. Panie Maciąg, wyjdzie w końcu?
  9. Tylko nie herbata! Kilka słów o yerba mate – o dodającym mocy naparze raz jeszcze. Widać yerba w kraju coraz bardziej popularna. Z tym większą przyjemnością zapraszamy po Dobre Ziele.
  10. Pustynia niejedno ma imię. Oblicza Sahary – ranking zamyka świetna galeria zdjęć z Sahary. O obliczach wieeeelkiej pustyni opowiada Anna Krukowska. Anię pozdrawiamy i czekamy na więcej.
Grzegorz Król

Grzegorz Król

Ostatnio jeździł motocyklem po Bałkanach, ale nic o tym nie napisał. Robi Peron4 i bardzo lubi podróże.

Komentarze: Bądź pierwsza/y