Od migoczących tysiącem świateł milionowych miast po ukryte w górach wioseczki, w których noc migocze tysiącem gwiazd. Wschód Chin oferuje pobudkę przy „kukuryku” koguta, zakupy u Diora i Chanel, nostalgiczne przejażdżki kanałami wśród miękko opadających do wody gałęzi wierzb i szalone uczty w dymie z hot pota.

Powiedzieć, że jest tu różnorodnie to za mało. W ciągu trzech tygodni cały czas przeskakiwałam między dwoma światami próbując uchwycić prawdziwe Chiny.

Zdjęcia z Chin. Szanghaj nocą

1. CHINY, Szanghaj. Nocny widok na biznesowy Szanghaj wart miliardy dolarów. (Fot. Katarzyna Boni)

Potańcówka w parku w Szanghaju

2. CHINY, Sznaghaj. Sposób na spędzenie popołudnia – Chińczycy uwielbiają spotykać się w miejscowych parkach na „potańcówki”. (Fot. Katarzyna Boni)

Hot pot - sposób na udany wieczór wśród chińskich znajomych

3. CHINY, Szanghaj. Wieczorna uczta przy hot pocie – do gorącego kociołka z wywarem wrzuca się mięso, warzywa, grzyby i siedzi się nawet po kilka godzin domawiając kolejne porcje jedzenia i butelki piwa. (Fot. Katarzyna Boni)

Chińskie Wuzhen - miasto na wodzie

4. CHINY, Wuzhen. Pięknie odrestaurowane wodne miasto budzące nostalgię za kolonialnymi czasami (nawet w Polakach, którzy kolonii nie mieli). (Fot. Katarzyna Boni)

Parasole w Wuzhen - w tym mieście liczy się każdy detal

5. CHINY, Wuzhen. Chińczycy zadbali, żeby każdy detal w Wuzhen był piękny, nie zostawiając nic przypadkowi. (Fot. Katarzyna Boni)

W Hangzhou na turystów czekają karykaturzyści

6. CHINY, Hangzhou. Hangzhou jest jednym z najpopularniejszym miejsc w Chinach do spędzenia wakacji, albo miodowego miesiąca – i tak, jak we wszystkich turystycznych miejscach na całym świecie, dużo w nim portrecistów i karykaturzystów oferujących swoje usługi. (Fot. Katarzyna Boni)

Jezioro Zachodnie w Hangzhou można znaleźć na banknocie o nominale 1 juana

7. CHINY, Hangzhou. Miasto jest popularne właśnie dlatego jeziora, nazwanego – mało, jak na Chińczyków kreatywnie – Jeziorem Zachodnim. Jezioro jest tak popularne, że jego widok umieszczono na jednojuanowym banknocie. (Fot. Katarzyna Boni)

Chiny. Zdjęcie z prowincji Zhejiang

8. CHINY, Furongcun. Maleńka wioska w prowincji Zhejiang, z polami ryżowymi, kogutami i makaronem suszącym się na wieszakach (Fot. Katarzyna Boni)

Starsza kobieta, mieszkanka wioski w Chinach

9. CHINY, Furongcun. Właścicielka starego drewnianego domu z wewnętrznym ogrodem, w którym się zatrzymałyśmy. (Fot. Katarzyna Boni)

Wschodnie Chiny. Wodna śmieciarka w Yantuocun

10. CHINY, Yantuocun. Wodna śmieciarka – powolna tratwa z panem zaopatrzonym w siatkę na motyle. (Fot. Katarzyna Boni)

Ludność Hakka mieszka w domach-fortecach

11. CHINY, Liulian. Okrągłe domy-fortece mniejszości narodowej Hakka budowane z gliny i słomy. (Fot. Katarzyna Boni)

Chińczycy sprzedaja turystom papierosy domowej roboty

12. CHINY, Liulian. Domowa-masowa produkcja papierosów sprzedawanych później w plastikowych pudełkach licznym grupom chińskich turystów. (Fot. Katarzyna Boni)

Zdjęcia z Chin. Popołudnio w parku

13. CHINY, Xiamen. Kolejny sposób na spędzenie popołudnia w parku – wodna kaligrafia. (Fot. Katarzyna Boni)

Miasto Xiamen nocą

14. CHINY, Xiamen. Widok na miasto z wyspy Gulangyu .(Fot. Katarzyna Boni)

Kasia Boni

Z wyjazdów przywozi smaki i notesy pełne przepisów. A potem próbuje te smaki odtworzyć, żeby choć na chwilę wrócić do wspaniałej Azji (i nie tylko tam). Pisze o tym na blogu Smak Podróży

Komentarze: Bądź pierwsza/y